Latvijas Universitātes (LU) studiju festivālā “L-Universs” ietvaros Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (BVEF) ir sagatavojusi īpašu programmu jauniešiem, kas nākotnē vēlas būt vadītāji, uzņēmēji, finansisti vai ekonomisti. Pasākumā būs iespēja iepazīties ar fakultātes piedāvātajām studiju programmām, kā arī uzzināt par nākotnē pieprasītām prasmēm. Skolēni varēs piedalīties biznesa imitācijas spēlē un daudzās citās aktivitātēs. Gaidīsim visus interesentus 23. un 24. februārī LU Akadēmiskajā centrā Zinātņu mājas 5. stāvā.

Katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00 skolēniem, viņu vecākiem un arī skolotājiem būs iespēja satikt fakultātes mācībspēkus, studentus un absolventus, lai uzzinātu vairāk par studijām BVEF, kas saskaņā ar darbadevēju aptauju piedāvā Latvijā labāko biznesa izglītību.

LU BVEF lektors un Ekonomikas valsts olimpiāžu organizators Mārtiņš Danusēvičs, kas ar panākumiem trenējis Latvijas komandas Starptautiskajai ekonomikas olimpiādei, piedāvās divas aktivitātes. Viena no tām - biznesa imitācijas spēle “Dzērieni”, kas skolēniem komandās piedāvās radīt savu dzērienu zīmolu, pārspēt citus un pārdod vairāk dzērienus, nekā konkurenti. Otra - lekcija ģēnijiem “Par ko mūsdienās var saņemt miljonu un Nobela prēmiju ekonomikā”, kuras laikā kopīgi izvērtēsim, vai balvas ekonomistiem līdz šim pasniegtas pēc nopelniem.

LU BVEF bakalaura un maģistra studiju programmu "Ekonomika" direktore prof. Sandra Jēkabsone savā lekcijā pastāstīs, kādas izmaiņas darba tirgū vērojamas pēdējo divu gadu laikā un, kas mūs gaida nākotnē. Būs iespēja uzzināt, kuras ir šobrīd vislabāk un vissliktāk apmaksātās profesijas Latvijā, kā arī kādas profesijas un prasmes būs pieprasītas nākotnē.

Savukārt, asoc. prof. Ilona Baumane-Vītoliņa jauniešiem piedāvās meistarklasi - "Emocionālā inteliģence: Vai proti nolasīt citu cilvēku emocijas?". Emocionālā inteliģence mūsdienās ir tikpat svarīga kā zināšanas, īpaši jau biznesā. Tā ļauj izprast ne tikai sevi, bet arī citus cilvēkus. Lekcijā uzzināsi, kas ir emocionālā inteliģence un kā to trenēt, kā arī praktiskajā darbnīcā mācīsimies nolasīt citu cilvēku emocijas no sejas izteiksmes.

Profesionālās bakalaura studiju programmas "Industriālā inženierija un vadība" direktors prof. Henrijs Kaļķis kopā ar saviem studentiem ir sagatavojis praktisko darbnīcu - "Ergonomikas nozīme mūsdienu biznesā". Tās ietvaros tiks risināti ergonomikas uzdevumi, piemēram, atrodi 10 atšķirības vai kļūdas, kas netiek ievērots darbinieka darba vietā. Praktiska iesaiste - ergonomikas mērinstrumentu izmantošana, lai noteiktu darba slodzi - iespēja salīdzināt mērījumu rezultātus un veikt analīzi, lai padomātu, ko var uzlabot savā mācību vai darba vietā.

LU studiju festivāls “L-Universs” ir iespēja iepazīt LU Akadēmisko centru, “pielaikot” dažādas studiju aktivitātes, konsultēties ar studentiem,

Dalīties