Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Nometnes dalībnieki ar mentoriem
Nometnes dalībnieki ar mentoriem
Nometnes dalībnieki ar mentoriem No kreisās “Connect Latvia” vadītājs Elmārs Baltiņš, LU BVEF lektore Kristīne Bērziņa, docents Kārlis Purmalis, Kembridžas Universitātes prof. Alans Barels (Alan Barrell), Latvijas vēstniecības Lielbritānijā pārstāve Katarina Platere un LU BVEF prof. Andris Deniņš. Kembridžas Universitātes prof. Alans Barels (Alan Barrell) LU BVEF prof. Andris Deniņš pie "St. John Innovation Centre" Kembridžas mērs Geogrs Pipas (George Pipas) ar LU BVEG prof. Andris Deniņu
Latvijas Universitāte attīsta sadarbību ar Kembridžas Universitāti jaunuzņēmumu atbalstam

08.02.2018

Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) studenti un mācībspēki jau ceturto gadu dodas uz Kembridžas Universitāti un tās struktūrvienībām, lai piedalītos “Jaunuzņēmumu nometnē Rīga-Kembridža”. Sadarbības iniciators ir Kembridžas Universitātes profesors Alans Barels (Alan Barrell), kurš ir uzņēmējs un jaunu projektu attīstītājs. Šogad nometne Kembridžā (Lielbritānijā) norisinājās no 22. līdz 27. janvārim un tajā piedalījās 20 Latvijas jaunieši ar 13 biznesa idejām.

“Neapšaubāmi šī sadarbība ir veiksmes stāsts par zināšanu pārnesi un atbalstu jaunuzņēmumu veidošanā un attīstībā, kas ir būtiski jebkuram Latvijas jaunajam uzņēmējam. Svarīgi, ka šajā procesā ir iesaistījušās arī Latvijas vadošās augstskolas uzņēmējdarbības vadības jomā,” tā par nometni stāsta LU BVEF prof. Andris Deniņš.

Kā mentori nometnē bija pārstāvēti LU BVEF pasniedzēji -  profesors uzņēmējdarbības vadībā Andris Deniņš, docents Kārlis Purmalis un lektore Kristīne Bērziņa. Tāpat arī vairāki uzņēmēji no Anglijas, Somijas un Polijas. Vienlaicīgi veicot mentoru pienākumus, uzņēmēji iepazīstināja ar savu uzņēmumu un attiecīgās nozares darbības specifiku, kas jāzina dibinot jaunuzņēmumus.

Vienlaikus ar “Jaunuzņēmumu nometni Rīga-Kembridža” Alana Barela vadībā Kembridžā norisinājās arī līdzīgs pasākums Ķīnas jaunuzņēmējiem.  Lai veicinātu ideju apmaiņu, noslēgumu pasākums abu valstu jaunuzņēmējiem bija kopīgs, kas deva iespēju apmainīties ar biznesa idejām un kontaktiem. Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī Kembridžas mērs Georgs Pipas (George Pipas), kurš apliecināja savu atbalstu starpvalstu augstskolu sadarbības attīstībai ar Kembridžu.

Nometnes laikā dalībnieki strādā komandās pie savu biznesa ideju izstrādes, uzlabo zināšanas par visdažādākajiem uzņēmējdarbības aspektiem, gūst jaunu pieredzi tiekoties ar uzņēmējiem un mentoriem. Nometni organizē biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar Latvijas augstskolām. Biedrības mērķi ir sekmēt uzņēmējdarbību un inovācijas Latvijā, kā arī iedrošināt izgudrojumu valorizāciju. Ar projektu "Jaunuzņēmumu nometne Rīga-Kembridža” biedrība ir spējusi iedrošināt jaunos Latvijas talantus mesties uzņēmējdarbībā, kļūt pārliecinātākiem par savām spējām un mērķtiecīgi augt.

Jebkurš interesents par jaunuzņēmumu veidošanu, finansēšanas iespējām un attīstību var griezties Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē pie profesora Andra Deniņa. E-pasts: andris.denins@lu.lv.