Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē studijas uzsākuši 677 jaunie studenti
Evija Ansonska, Mārketinga un komunikācijas vadītāja
04.09.2017

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) šoruden studijas uzsākuši 677 studenti, kas ir par 50 studentiem vairāk nekā pērn. Bakalaura studiju programmās šogad uzņemti 416 studenti, maģistra studiju programmās 224 studenti, bet doktorantūrā saņemti 37 pieteikumi un uzņemšana vēl turpinās. Būtiski audzis arī ārvalstu studentu skaits.

LU BVEF dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš: “Neraugoties uz vidusskolas absolventu skaita kritumu par aptuveni 6%, fakultātei ir izdevies būtiski kāpināt studējošo skaitu. Kopā ar jau ziemā uzņemtajiem studentiem šogad fakultātē 1. kursā studēs 728 studenti. Īpaši lepojamies ar lielo ārvalstu studentu skaitu un lielo interesi par doktorantūras studijām.”

Pilna laika studijas 2017.gada rudenī uzsākuši 106 ārzemju studenti, bet kopā 2017./2018.gadā fakultātē jau studēs 243 ārzemnieki. Pilna laika studentu pulkam šogad pievienosies arī 148 apmaiņas studenti, kuri LU BVEF studēs rudens semestrī. Fakultātē pašlaik studē jaunieši no vairāk nekā 20 pasaules valstīm.

Lielākais studentu pieaugums ir profesionālajās bakalaura studiju programmās “Grāmatvedība, analīze un audits”, “E-bizness un loģistikas vadības sistēmas” un bakalaura studiju programmā “Vadības zinības” (latviešu valodā). Maģistra studiju programmās lielākais studentu pieaugums ir maģistra studiju programmā “Eiropas studijas” un profesionālajā maģistra studiju programmā “Starptautiskais bizness”. Abās studiju programmās studijas notiek angļu valodā. 

Kopumā fakultāte piedāvā septiņas bakalaura un deviņas maģistra studiju programmas, kā arī četras doktorantūras studiju programmas, kurās iespējams studēt gan latviešu, gan angļu valodā.