Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Banka izsludina Baltijas valstu studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu

20.11.2018.

Latvijas Banka izsludina starptautisku studentu zinātniski pētniecisko darbu 2019. gada konkursu. Šādu konkursu Latvijas Banka rīko 17. reizi, un tajā aicināti piedalīties bakalaura un maģistra programmu studenti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Konkursa mērķis

Veicināt Latvijas, Baltijas valstu tautsaimniecības un eiro zonas makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, kā arī stimulēt studentu pētnieciskās domas attīstību.

Konkursa tēmas

Konkursa darbiem piedāvātas 30 tēmas par aktuāliem tautsaimniecības un monetārās politikas jautājumiem. Konkursā var piedalīties arī ar darbiem, kas šīs tēmas apskata Baltijas kontekstā.

Jura Vīksniņa vārdā nosauktā speciālbalva

Konkursā jau otro gadu paredzēts piešķirt izcilā latviešu ekonomista Jura Vīksniņa vārdā nosaukto speciālbalvu labākajam darbam, kas integrēs ekonomikas un vēstures zinātniskās metodes.

Balvas

Konkursa uzvarētāji saņems šādas godalgas (EUR; pirms nodokļu samaksas):

1. vieta – 2000 EUR;

2. vieta – 1250 EUR;

3. vieta – 700 EUR;

Jura Vīksniņa balvas ieguvējam – 1422.87 EUR.

Konkursa darbu iesniegšana

Latvijas Bankā no 2019. gada 17. maija līdz 31. maijam.

Nolikums

Detalizētas konkursa darbam izvirzītās prasības, dalības noteikumi un pilns piedāvāto tēmu saraksts atrodams Nolikumā.

Rezultāti

Uzvarētājus noteiks speciāli izveidota Latvijas Bankas žūrija. Godalgotie darbi tiks publicēti www.makroekonomika.lv, kur atrodami arī iepriekšējo gadu godalgotie darbi.

Vairāk informācijas par konkursu sk. https://www.bank.lv/preses-pazinojumi/11611-studentu-darbu-konkurss-2018-izsludinasana.