Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Lekcijas
Struktūrv. tēmas apakštēma
 • Roberts Škapars, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors
  Roberts Škapars: Ceļu remonta finansējuma deficīta sekas
  23.02.2018

  Latvijas autoceļu kvalitāte un uzturēšanas finansēšana arī šogad turpina būt viens no karstākajiem un sabiedrībā kaismīgi apspriestiem tematiem. Neviens neapšauba, ka valsts izdevumu palielināšana ceļu remontam un būvniecībai ir nepieciešama, jo sniegs pozitīvu ietekmi uz valsts ekonomiku. Katrs ceļos ieguldītais eiro darbotos kā multiplikators. Uzņēmumiem samazinātos kravu pārvadāšanas laiks un transporta līdzekļu ekspluatācijas izmaksas. Tas savukārt samazinātu transportēšanas izmaksas un celtu mūsu uzņēmumu konkurētspēju. Labas kvalitātes ceļi vairo arī iedzīvotāju labsajūtu un labklājības līmeni.

 • Vadims Danovičs, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētais profesors
  Vadims Danovičs: Kopfinansējuma pakalpojumu vieta finanšu tirgū
  21.02.2018

  Strauji attīstoties finanšu tehnoloģijām, pieaug alternatīvo finanšu pakalpojumu klāsts. Viens no jaunajiem tirgus dalībniekiem ir platformas, kas sāk piedāvāt jaunas kapitāla piesaistes un brīvo finanšu līdzekļu izvietošanas iespējas, formāli neiekļaujoties tradicionālajā finanšu sektorā, tomēr palielinot konkurenci finanšu tirgū un veicinot tā izaugsmi.

 • Latvijas Universitāte izstādē "Skola 2018" piedāvās jaunas un vēl nebijušas aktivitātes
  15.02.2018

  No 23. līdz 25. februārim izstādes “Skola 2018” ietvaros ne tikai skolēniem - nākamajiem studentiem, bet arī pārējiem zinātkārajiem būs iespēja izbaudīt dažādas Latvijas Universitātes (LU) piedāvātas izklaides iespējas, protams, primāri uzzināt par plašajām un daudzveidīgajām studiju iespējām visās 13 fakultātēs un reģionālajās filiālēs.

 • Latvijas Universitātes pētījums: 2. pensiju līmeņa ieguldījumu mantošana palīdzēs apkarot ēnu ekonomiku
  15.02.2018

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) pētījuma "2. pensiju līmeņa ieguldījumu mantošanas iespējas Latvijā” ietvaros veiktajā iedzīvotāju aptaujā secināts, ka 94,6% respondentu ir svarīgi, lai viņu uzkrātais pensiju kapitāls būtu mantojams. Turklāt 42,8% aptaujāto uzskata, ka mantojamība stimulēs maksāt sociālās iemaksas.

 • AKTUĀLI! Latvijas Universitātē ar vieslekciju ciklā "Pasaules līderu lasījumi" uzstāsies mākslīgā intelekta pētnieks Kēss van Dēmters
  12.02.2018

  Piektdien, 16. februārī, Latvijas Universitātē (LU) viesosies Aberdīnas Universitātes Datorzinību departamenta profesors, viens no vadošajiem mākslīgā intelekta pētniekiem pasaulē Kēss van Dēmters (Kees van Deemter). Viņš uzstāsies ar lekciju "Nepatiesības: skats no datorlingvista un mākslīgā intelekta pētnieka perspektīvas", turpinot pērn septembrī atjaunoto Valsts prezidenta lekciju ciklu “Pasaules līderu lasījumi”.

 • AKTUĀLI! Piesakies Erasmus+ studijām 2018.gada rudens semestrim
  12.02.2018

  Nepalaid garām iespēju savām studijām pievienot starptautisku pieredzi. Pieteikties mobilitātes pogrammai kādā no 100 sadarbības universitātēm varēs līdz 2018.gada 18. februārim.

 • asoc. prof. Vadims Danovičs
  Vadims Danovičs: Sociālo mediju nozīme uzņēmuma darbībā
  12.02.2018

  Laikā, kad sociālo tīklu popularitāte ir krietni pāraugusi tradicionālo mediju resursus un lietotāju skaits nepārtraukti pieaug, uzņēmumiem ir parādījušies vairāki jauni veidi, kā sasniegt klientus un informēt par savām precēm vai pakalpojumiem.

 • Laila Stabulniece, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Laila Stabulniece: Virtuālā dzīve aizstāj attiecības
  08.02.2018

  Dažādu paaudžu atšķirīgās vērtības un uzvedība mārketingā tiek raksturota ar paaudžu dzīves stila koncepciju. Katrai paaudzei ir savi notikumi un jaunatklātas vai apgūtas tehnoloģijas, kas ietekmē un veido tās uzskatus un patēriņa ieradumus. Jāatzīmē, ka nav absolūti viennozīmīgas interpretācijas par paaudžu robežām, īpaši runājot par pēdējam paaudzēm - millennium jeb Y-paaudzi un Z-paaudzi (sauktas arī postmillennium, iBrain, iGeneratiori).

 • Nometnes dalībnieki ar mentoriem
  Latvijas Universitāte attīsta sadarbību ar Kembridžas Universitāti jaunuzņēmumu atbalstam
  08.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) studenti un mācībspēki jau ceturto gadu dodas uz Kembridžas Universitāti un tās struktūrvienībām, lai piedalītos “Jaunuzņēmumu nometnē Rīga-Kembridža”. Sadarbības iniciators ir Kembridžas Universitātes profesors Alans Barels (Alan Barrell), kurš ir uzņēmējs un jaunu projektu attīstītājs. Šogad nometne Kembridžā (Lielbritānijā) norisinājās no 22. līdz 27. janvārim un tajā piedalījās 20 Latvijas jaunieši ar 13 biznesa idejām.

 • PTAC: Iedzīvotāji Latvijā tērē vairāk nekā nopelna, jāveicina finanšu pratība
  07.02.2018

  Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) informatīvi izglītojošā kampaņā par atbildīgu aizņemšanos – “Sauc lietas īstajos vārdos” vērš uzmanību, ka iedzīvotāju finanšu pratība Latvijā ir zema un aicina iedzīvotājus rūpīgāk izvērtēt savu finansiālo ilgtspēju, lemjot par naudas aizņemšanos. PTAC un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) veiktā pētījuma “Distances jeb ātro kredītu izmantošana Latvijā” rezultāti norāda, ka Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk, nekā nopelna un uzkrājumu veidošanu kavē vieglā iespēja aizņemties.

 • AKTUĀLI! LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti ziemā absolvēs 133 jaunie speciālisti
  05.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti (BVEF) šoziem absolvēs 133 jaunie speciālisti, no tiem 84 bakalaura un maģistra studiju programmas, bet 49 pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas. Ziemas izlaidums notiks piektdien, 9.februarī, plkst. 16.00 LU lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19.

 • Laila Stabulniece, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Laila Stabulniece: Atbildīgāks patēriņš
  02.02.2018

  Tradicionāli katra jauna gada sākumā dažādu jomu eksperti, sociālās un biznesa vides pētnieki izsaka viedokļus un prognozē nākamā gada attīstības tendences. Pasaules ekonomikas izaugsme, kā norāda pētniecības aģentūra Euromonitor International, 2018. gadā izpaudīsies kā visstraujākais patēriņa izdevumu pieaugums kopš 2011. gada. Arī Latvijā ekonomikas analītiķi prognozē pozitīvu dinamiku, aug gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju optimisms, vērtējot sava biznesa un ģimenes labklājības izredzes nākotnē. Tomēr raksturojot iedzīvotāju patēriņa uzvedības un attieksmes izmaiņas, jāatzīmē vairākas jaunas iezīmes, kuras perspektīvā uzņēmējiem var likt būtiski pārskatīt savu līdzšinējo preču un pakalpojumu piedāvājumu.

 • “Balttour 2018” laikā aicinām uz LU 76.konferences sekciju par tūrisma nozarē aktuālajām tēmām un pētījumiem Baltijas jūras reģionā
  01.02.2018

  2018.g. 2.februārī, no plkst. 13.00 līdz 18.00, izstādes “Balttour 2018” laikā tiks organizēta Latvijas Universitātes (LU) 76.konferences sekcija “Tūrisma attīstības, izglītības un pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā”. Pasākums notiks Starptautiskā izstāžu centra “Ķīpsala” konferenču zālē Nr.2. (1.stāvā). Laipni aicinām visus ar tūrisma nozari saistītus pārstāvjus – uzņēmumu, organizāciju, izglītības iestāžu darbiniekus un interesentus apmeklēt konferenci.

 • Andžela Veselova, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Andžela Veselova: Rietumeiropas un austrumeiropas pircēji - kad liksim vienādības zīmi?
  29.01.2018

  Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers savā ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentā Strasbūrā par stāvokli Eiropas Savienībā uzsvēra, ka viena zīmola produktiem visās ES valstīs jābūt vienādā kvalitātē. Viņš norādīja, ka Eiropā nevar būt otršķirīgu patērētāju. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis ne vienreiz vien norādījušas, ka šajās valstīs tirgotās pārtikas preces sastāva ziņā atšķiras no produktu analogiem, kas atrodami Rietumeiropas veikalu plauktos. Savukārt šo preču ražotāji apgalvo, ka šādas pretenzijas ir nepamatotas - viņu arguments, ka visam pamatā fakts, ka dažādu valstu tirgos pircēju gaumes ir atšķirīgas. Kā attaisnojumu savām darbībām bieži min, ka saskaņā ar spēkā esošo normatīvo regulējumu, ja produktā nav neatļautu izejvielu un tās visas ir atspoguļotas produkta marķējumā, šim produktam ir visas tiesības atrasties brīvā apritē jebkurā no ES dalībvalstīm, tādējādi nekāda veida pārkāpumos uzņēmums nevar tikt apsūdzēts. Visiem zināms, ka pasaulē pazīstamo zīmolu preces, kuras domātas Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, pārsvarā tiek ražotas Polijā vai Ungārijā, kā arī citās postpadomju valstīs.

 • Mihails Hazans Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors, pētījuma vadītājs
  Mihails Hazans: Vai Latvijai jāprasa kompensācijas par šeit izglītoto speciālistu aizbraukšanu?
  26.01.2018

  No Latvijas 2000.– 2016. gada laikā aizbraukuši 100 000 cilvēku ar augstāko izglītību. Katrs ceturtais iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kas ieguvis augstāko izglītību, dzīvo un strādā ārzemēs. Savukārt vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem – pat katrs trešais. Ļoti bieži jaunieši dodas prom uz ārzemēm uzreiz pēc augstākās izglītības iegūšanas, pat tajā pašā gadā.

 • Konkurences padomes loceklis Ivars Kassalis un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš
  LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte stiprina sadarbību ar LR Konkurences padomi
  24.01.2018

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (LU BVEF) 2018. gada janvārī noslēgusi sadarbības līgumu ar Konkurences padomi (KP). Sadarbības līgums nodrošinās iespējas studentiem no bakalaura un maģistra studiju programmām iziet praksi KP. Studenti praksei varēs pieteikties sākot no šī gada pavasara semestra.

 • LATA aicina reģistrēties konferencei “Atvērtās tehnoloģijas – no datiem līdz zināšanām”
  23.01.2018

  Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares profesionāļus, uzņēmējus, valsts, pašvaldību un izglītības iestāžu darbiniekus un citus interesentus 2018. gada 1. februārī piedalīties konferencē “Atvērtās tehnoloģijas – no datiem līdz zināšanām”.

 • Andžela Veselova, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Andžela Veselova: Smarža, kas pārdod
  23.01.2018

  Vai zināt, kā vairot klientu lojalitāti, ilgāk noturēt to uzmanību un pārliecināt iegādāties vairāk? Kā noslēpt nevēlamu smaku, kas saistīta ar specifisku preču, piemēram, būvniecības vai medicīnas izstrādājumu, pārdošanu? Kā izdarīt tā, lai klienti dotos mājup laimīgi un pārliecināti, ka izdarījuši pareizo izvēli? Atbildi var sniegt aromātmārketings - tas ne tikai uzlabo atmosfēru un atsvaidzina gaisu, bet ļauj gūt lielāku peļņu.

 • Student, iegūsti unikālu pieredzi, piedaloties DEMOLA Latvia jaunajā sezonā!
  22.01.2018

  Līdz 31. janvārim, iespējams pieteikties starptautiskās inovācijas platformas «Demola Latvia» pavasara sezonai, kurā studentu komandām būs jārisina uzņēmumu problēmsituācijas, ar iespēju iegūt 3000 EUR! Piesakies šeit: bit.ly/demolaspring2018

 • Inese Kalniņa, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes docente
  Inese Kalniņa: ES digitālas valūtas iniciatīva
  22.01.2018

  Digitalizācijas laikmetā, kurā pieaug digitālo valūtu, īpaši Bitcoin, popularitāte, ir apsveicama Eiropas Centrālās Bankas iniciatīva, izmantojot Distributed Ledger Technology, izlaist savu digitālo valūtu, kas būtu daudz drošāks maksāšanas līdzeklis.

 • Ilze Medne un Kristīne Bērziņa, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes docente un lektore
  Ilze Medne, Kristīne Bērziņa: Dalīšanās ekonomika - regulēt vai neregulēt?
  19.01.2018

  Attīstoties globālā tīmekļa un mobilajām tehnoloģijām, aizvien biežāk izmantojam jaunas dalīšanās ekonomikas formas: dalīšanos ar mūzikas un video failiem (Spotify), dalīšanos ar automobiļiem (Uber, Blablacar), naktsmītnēm (Airbnb, Couchsurfing) u.c. Lielākā daļa mūsdienu dalīšanās ekonomikas izpausmju ir radušās kā risinājums iztrūkstošiem, grūti pieejamiem, salīdzinoši dārgiem pakalpojumiem, samazinoties patērētāju uzticībai korporatīvajiem piedāvājumiem, kā arī globālās finanšu krīzes periodā. Dalīšanās ekonomika šobrīd visstraujāk attīstās starppersonu jeb t.s. peer-to-peer darījumu ietvaros, izmantojot atbilstošas tiešsaistes platformas. Dalīšanās ekonomikas platformu piedāvājumu izmantošana pasaulē ir kļuvusi par tūristu ikdienu un ceļošanas neatņemamu sastāvdaļu. Straujā Airbnb un Uber izplešanās pasaulē ir radījusi diskusijas par šāda biznesa modeļa pozitīvajām un negatīvajām izpausmēm, piemēram, to ietekmi uz tradicionālo izmitināšanas vai taksometru biznesu, nelegālās uzņēmējdarbības veicināšanu, apejot vietējos noteikumus par uzņēmējdarbības statusa piemērošanu, uzņēmējdarbības īstenošanu, patērētāju un darba ņēmēju aizsardzību.

 • Gundars Bērziņš, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns; Jānis Priede, asociētais profesors
  Gundars Bērziņš, Jānis Priede: Garantēti ienākumi nevienlīdzības mazināšanai
  18.01.2018

  2017. gads pasaulē aizritēja, aizvien nopietnāk apspriežot universālā jeb beznosacījuma pamata ienākuma (no angļu valodas - Universal or unconditional basic income) ideju un iespēju jau tuvākajā nākotnē to īstenot dzīvē. Ērtības labad turpmāk to tekstā sauksim par pamata ienākumu. Kas ir pamata ienākums? Ierasti ar to saprot sociālās aizsardzības vai labklājības režīmu, kura ietvaros visi kādas valsts pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji no valsts saņem regulāru, beznosacījuma pabalstu, kas nosedz visas pamatvajadzības. Maksājumiem nav nekādu īpašu saņemšanas prasību - tie tiek maksāti neatkarīgi no iedzīvotāju ienākumiem un sociālā statusa.

 • Latvijas Blockchain asociācijas un “PayBis” līdzdibinātājs Konstantīns Vasiļenko
  AKTUĀLI! LU studentu Biznesa inkubatorā sāk darbību Latvijā pirmais blokķēdes tehnoloģiju pirmsakselerators
  17.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators sadarbībā ar Latvijas Blockchain asociāciju izveidojis Latvijā unikālu pirmsakselerācijas programmu, kas 12 nedēļu laikā palīdzēs tās dalībniekiem attīstīt blokķēdes tehnoloģijas biznesa idejas. Trim labākajām komandām būs iespēja doties uz Kriptoieleju Šveicē, lai prezentētu biznesa idejas un piesaistītu sākuma kapitālu. Pirmsakselerācijas programmai var pieteikties līdz 18. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu: ej.uz/blockchainapplication

 • Prof. pēteris Zvidriņš
  Pēteris Zvidriņš: Pēc 15-20 gadiem iedzīvotāju skaits Latvijā stabilizēsies
  17.01.2018

  Nupat Latvija skaļi izskanēja pasaulē pēc žurnāla Politico publikācijas, kurā apgalvots, ka Latvija ir «izzūdoša» valsts un tās iedzīvotāju samazinājums kopš 2000. gada ir lielākais pasaulē. Šī publikācija nav radusies tukšā vietā, jo ari mūsu pašmāju demogrāfijas mīļotāji jau sen rībina trauksmes bungas un sacenšas ar pēc iespējas drausmīgākiem Latvijas nākotnes scenārijiem. Lai noskaidrotu, cik šīs bažas pamatotas un kad Latvija «izzudīs», uz sarunu aicināju ilggadēju demogrāfu, LU profesoru, Ministru kabineta Demogrāfijas padomes locekli Pēteri Zvidriņu.

 • Studiju programmas “Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija" mācību brauciens uz Vāciju
  16.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) studiju programmas “Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija” 3. un 4. kursa studenti kopā ar fakultātes pasniedzējiem 2017.gada nogalē devās ikgadējā studiju braucienā uz Vāciju, kur nedēļas garumā ne tikai ieguva jaunas zināšanas un lielisku pieredzi starptautiskos uzņēmumos un Eslingenas Lietišķo zinātņu universitātē, bet arī izbaudīja rosīgo gatavošanos Ziemassvētkiem Vācijas pilsētvidē un Ziemassvētku tirdziņos.

 • Andžela Veselova, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Andžela Veselova: Izglītotie sūdzas vairāk
  12.01.2018

  Kā liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) apkopotā informācija par 2017. gada deviņiem mēnešiem, pērn šajā laikā ir izskatītas 2383 patērētāju sūdzības. 2016. gadā - 1829. Izskatīto sūdzību skaits ir palielinājies par 30%. Visvairāk PTAC ir saņēmis sūdzības par nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu (1241 sūdzība), kas ir par 587 sūdzībām jeb gandrīz 90% vairāk, salīdzinot ar 2016. gadu. Otra lielākā sūdzību grupa ir sūdzības par neatbilstošām precēm (555 sūdzības), kas ir par 96 sūdzībām mazāk nekā 2016. gadā. Salīdzinājumā ar 2016. gadu, pērn palielinājies sūdzību skaits par avio pakalpojumiem (2016. gadā saņemtas 183 sūdzības, 2017. gadā - 568 sūdzības). PTAC sūdzību skaita pieaugumu skaidro ar aktīvu pārstāvības pakalpojumu sniedzēju darbību. Pēdējo gadu laikā aktīvi tiek veidoti uzņēmumi jeb tā saucamās claim agencies, kas piedāvā pārstāvēt pasažieru tiesības, risinot jautājumus par kompensāciju saņemšanu.

 • AKTUĀLI! Latvijas Universitātē atvērta un studentus uzņems Baltijā unikāla inženierzinātņu programma
  11.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (BVEF) atvērusi un ziemas uzņemšanā studētgribētājiem piedāvās jaunu un Baltijā unikālu profesionālā bakalaura studiju programmu “Industriālās inženierijas vadība”. Pašmāju jauniešiem būs iespēja pretendēt uz 15 LU finansētām studiju vietām, bet programmā studēt būs iespējams gan latviešu, gan angļu valodā.

 • AKTUĀLI! Latvijas Universitātē Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte sāk ziemas uzņemšanu
  11.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (BVEF) ziemas uzņemšanā studēt gribētajiem piedāvās sešas pieprasītas bakalaura un maģistra studiju programmas, kā arī jaunu profesionālā bakalaura studiju programmu – “Industriālās inženierijas vadība”. Studijām varēs pieteikties no 2. līdz 26.janvārim. Pašmāju jaunieši varēs pretendēt uz 15 LU finansētajām budžeta vietām!

 • LU studentu biznesa inkubators aicina apmeklēt bezmaksas lekciju par blokķēdes tehnoloģijām
  10.01.2018

  Lieliska iespēja apmeklēt bezmaksas atvērto lekciju par blokķēdes tehnoloģijām 16. janvārī plkst. 17.30, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas iela 1, Rīgā.

 • Gundars Bērziņš, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns, asociētais profesors
  Gundars Bērziņš: Garlaicīgi nav un nebūs
  05.01.2018

  Latvijā 2017. gads aizritējis reformu zīmē, vienlaikus reformējot vismaz trīs nozīmīgas valsts sistēmas - nodokļu, veselības un izglītības. Arī 2018. gads solās būt tikpat, ja ne vēl interesantāks, jo varēsim dzīvē novērtēt pirmos reformu rezultātus un ietekmi uz katra ikdienas dzīvi un valsts ekonomiku kopumā. Savu devu adrenalīna noteikti nodrošinās arī gaidāmās Saeimas vēlēšanas un virknē politisko partiju valdošās kolīzijas, kas vēlētāju izvēli tikai sarežģīs vēl vairāk.

 • AKTUĀLI! Seminārs “Kā veiksmīgi aizstāvēt savu diplomdarbu?”
  03.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) notiks seminārs topošajiem absolventiem, kas savus diplomdarbus aizstāv ziemā. Seminārs “Kā veiksmīgi aizstāvēt savu diplomdarbu?” notiks 10. janvārī plkst. 17.30 Aspazijas bulv. 5, prof. E. Vasermaņa piemiņas auditorijā (225.aud.).

 • Studenti aicināti kļūt par Latvijas Universitātes vēstnešiem
  02.01.2018

  Latvijas Universitāte (LU) aicina pieteikties konkursam studentus, kuri prot vai vēlas stāstīt citiem par studijām LU un kļūt par LU vēstnešiem braucienos uz Latvijas vidusskolām.

 • Sirdssiltus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu 2018.gadu!
  21.12.2017

  LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš sveic svētkos.

 • Laila Stabulniece, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Laila Stabulniece: Par jēgpilnu patēriņu
  20.12.2017

  Katru gadu svētki nāk ar notikumiem - Ziemassvētku tirdziņiem, korporatīvajām ballēm, labdarības maratoniem, protams, arī ar krāšņi dekorētiem veikalu skatlogiem, mākslinieciski tematiski izkārtotām preču ekspozīcijām... Notikumu mārketings ir ietekmīgs instruments patērētāju uzvedības ietekmēšanā, turklāt tāds, kurā labprāt iesaistāmies un līdzdarbojamies nepiespiesti. Tāpēc patērētāju pieredzi veidojoši pasākumi ir viena no mārketinga komunikācijas platformām, kuru uzņēmumi attīsta integrācijā ar citām, piemēram, reklāmu, sabiedriskajām attiecībām un personisko pārdošanu, tādējādi panākot to sinerģijas efektu. Uzņēmumam, produktam vai zīmolam kļūstot par notikuma sastāvdaļu, patērētāju skatījumā tas iegūst papildus nozīmi, turklāt ne tikai ietekmējot jau esošos lojālos patērētājus, bet vienlaicīgi tas ir arī labs veids, kā uzlabot atpazīstamību un diferencēt savu piedāvājumu, popularizēt zīmolu un veicināt pozitīvas informācijas plūsmas izplatīšanos.

 • Jauno laikmetu sagaidot
  20.12.2017

  Tehnoloģiju nerimstošais attīstības skrējiens ietekmē to, kā sazināmies, strādājam un dzīvojam. Pārmaiņas notiek mūsu acu priekšā un ar mums. Vai nākotnes modulācijās pastāv līdzsvarots kopainas redzējums? Uz ko īsti tiecamies?

  Sarunas dalībnieki: Andrejs Mūrnieks, pedagogs, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docents; Gundars Bērziņš, ekonomists, LU Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns; Kristīne Āboliņa, vides zinātniece, LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes docente un pētniece; Agris Ņikitenko, mākslīgā intelekta eksperts, RTU profesors; Ingus Bērziņš, komunikācijas zinātņu doktors, portāla "Delfi" galvenais redaktors; Eduards Liniņš, Latvijas Radio 1 komentētājs.

 • Ieva Aizsila, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Ieva Aizsila: Gada pārskatos atgriežas būtiskuma jēdziens
  19.12.2017

  Neuzticēšanās gada pārskatos iekļautajai informācijai un bažas, ka tie neatspoguļo būtisku informāciju, mazina to lietderību lietotājiem, kas vērtē uzņēmumu saimnieciskās darbības sniegumu un ilgtermiņa ienesīguma potenciālu. Vai gada pārskata lietotājiem ir svarīga tikai finanšu informācija? Jaunākie pētījumi pierāda, ka svarīga ir arī būtiskas nefinanšu informācijas atklāšana. Tāpēc grāmatveži, izmantojot savas zināšanas par vadības un uzņēmuma procesu kontroli, var būtiski uzlabot uzticību gada pārskatā iekļautajai finanšu un nefinanšu informācijai.

 • Ramona Rupeika-Apoga; LU Biznesa vadības un ekonomikas profesore
  Ramona Rupeika-Apoga: Bitkoins jau Amerikas biržā!
  15.12.2017

  10. decembrī Čikāgas tirdzniecības birža (СВОЕ Global Markets), kas ir viena no lielākajām biržām pasaulē, ir sākusi tirdzniecību ar Bitcoin futures līgumiem. Tādējādi СВОЕ ir kļuvusi par pirmo ASV bāzēto tradicionālo biržu, kas piedāvā bitcoinu nākotnes līgumus, ko daudzi uztver kā lakmusa testu digitālās valūtas plašākai izplatībai. Pirmās dienas tirdzniecības rezultāti vērtējami pozitīvi - noslēgti 4712 līgumi (viena līguma lielums ir viens bitcoins) un tirdzniecībā piedalījās 20 dažādi uzņēmumi. Tirdzniecības sākuma cena par līgumu bija 15 tūkstoši ASV dolāru, sasniedzot gandrīz 19 tūkstošus ASV dolāru dienas laikā, bet noslēdzot tirdzniecības sesiju ar cenu 18 530 dolāri. Rezultātā dienas laikā futures cena par bitcoinu palielinājās par 3530 dolāriem. Otrajā tirdzniecības dienā (12. decembrī) tika noslēgts 1701 līgums, tirdzniecība sākās ar 18 550 dolāriem, bet noslēdzās ar fiksēto cenu - 18 020 dolāri, viena bitcoina cenai samazinoties par 530 dolāriem.

 • AKTUĀLI! Lielākā Latvijas Universitātes Ziemassvētku balle “Mirdzošā nakts’’
  14.12.2017

  Svētku sajūtu, patiesu prieku un dejās pavadītu neaizmirstamu nakti aicina izbaudīt Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, Juridiskās fakultātes un Sociālo zinātņu fakultātes Studējošo pašpārvaldes. Tiekamies jau šo sestdien, 16.decembrī plkst. 21.00 Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19. Ballē uzstāsies grupas “The Picture” un “Daudzi citi”.

 • Doktorantūras studijas Eiropas Universitātes institūtā
  14.12.2017

  Līdz 2018. gada 31. janvārim iespējams pieteikties stipendijai doktorantūras studijām Eiropas Universitātes institūtā (Florencē, Itālijā). Pētniecība doktorantūras studiju līmenī Eiropas Universitātes institūtā (EUI) var tikt veikta šādās jomās: Ekonomika; Vēsture un civilizācija; Tiesību zinātne; Politika un sociālās zinātnes.

 • LU studentu Biznesa inkubators aicina Tevi apmeklēt TechChill
  14.12.2017

  Iesāc startup sezonu ar TechChill – vadošo tehnoloģiju notikumu Baltijā! No 8. līdz 9. februārim, Rīgā, Tev būs iespēja dzirdēt gan jaunus, gan pieredzējušus uzņēmējus, investorus, vadītājus un tehnoloģiju entuziastus.

 • Piedalies Latvijas Universitātes konkursā “Radi Ziemassvētkus savā fakultātē”
  13.12.2017

  Ziemassvētki ir gada īpašākais brīdis – mirklis miera un atelpas pirms janvāra sesijas. Lai pirmssvētku laiku Universitātē padarītu aizraujošāku un saliedētāku, aicinām piedalīties Latvijas Universitātes konkursā “Radi Ziemassvētkus savā fakultātē”.

 • Jānis Priede, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof.
  Jānis Priede: Eksporta sadzīvošana ar Krievijas protekcionismu
  13.12.2017

  Krievijas protekcionisma gadījums nav vienkāršs un neapstrīdams, ja atceramies, ka 2014.gada 7.augustā Krievija pasludināja pārtikas produktu tirdzniecības embargo pret valstīm, kura pret to vērsās ar sankcijām. Statistikas dati uzrāda, ka tirdzniecības embargo iekļauto produktu grupās (gaļa, zivis, piens, dārzeņi un augļi), protams, eksports no Latvijas uz Krieviju faktiski ir beidzies un tas ir vērojams vien atsevišķās, specifiskās produktu apakšgrupās.

 • Studē 2018.gada pavasara semestrī Serbijā
  12.12.2017

  Līdz 2017. gada 21.decembrim Latvijas Universitātes (LU) studenti var pieteikties studijām Novi Sad Universitātē, Serbijā. Studiju mobilitātē var piedalīties studējošie, kuri ir reģistrēti studijām LU un neatrodas akadēmiskajā atvaļinājumā.

 • Kā sadzīvot ar demogrāfijas "lauvas rīkli"
  12.12.2017

  Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri un imigrantu darbaspēks-tie ir divi «plāksteri», kas varētu palīdzēt lāpīt demogrāfijas bedri

 • Latvija “bitcoin” valūtas apguvē atpaliek gan no igauņiem, gan no lietuviešiem
  12.12.2017

  Virtuālā nauda, “bitkoini” – Latvijā šie termini ir vēl salīdzinoši sveši, kamēr citur pasaulē šo naudu zog, ar to operē, tai ceļas vērtība. Salīdzinot Baltijas valstu veikumu, tieši Latvijā kriptovalūtas joma attīstās vislēnāk, uzskata speciālisti.

 • Ramona Rupeika-Apoga, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore
  Ramona Rupeika-Apoga: Bitcoin vs. Gold
  12.12.2017

  Vai jūs ieguldītu visus savus naudas uzkrājumus bitcoinos? Visticamāk ka nē, jo bit-coin tirgus nav sasniedzis tādu lielumu, lai mēs to uztvertu par līdzvērtīgu investīciju, kā, piemēram, zelts, akcijas, valūta (dolāri, eiro) utt. Bitcoin tirgus vēl nav sasniedzis šo kritisko masu, un pastāv viedoklis, ka tam jābūt vismaz 18% no tirgus lieluma, kad dažādu profesiju, vecuma un valstu pārstāvji to sāks izmantot ikdienā.

 • Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubators aicina uz Biznesa vakaru ar uzņēmēju Ivanu Tolčinkiju
  11.12.2017

  12. decembrī, plkst. 18:00, Latvijas Universitātes Studentu Biznesa inkubatora telpās, uzņēmējs Ivans Tolčinkis (Ivan Tolchinsky), "Atlas Dynamics" vadītājs, pastāstīs vairāk par to, kā uzsāk startup, un to, kā Atlas Dynamics palielināja 8 miljonu dolāru finansējumu savas produkcijas izplatīšanai Ziemeļamerikā.

 • Štefans Šverds (Stefan Schwerd)
  Doktora zinātnisko grādu vadībzinātnē ieguvuši Štefans Šverds un Dita Štefenhagena
  11.12.2017

  2017.gada 8.decembrī Latvijas Universitātes Vadībzinātnes un Demogrāfijas promocijas padomes atklātā sēdē promocijas darbus doktora zinātniskā grāda iegūšanai vadībzinātnē (Dr.sc.admin.) apakšnozarē uzņēmējdarbības vadība veiksmīgi aizstāvēja Štefans Šverds (Stefan Schwerd) un apakšnozarē izglītības vadība Dita Štefenhagena.

 • AKTUĀLI! Aicinām pieteikties starptautiskajai ekonomikas un uzņēmējdarbības konferencei
  07.12.2017

  No 2018.gada 10.maija līdz 12.maijam desmito reizi LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) norisināsies starptautiskā zinātniskā konference "Ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstības jaunie izaicinājumi - 2018: Produktivitāte un ekonomiskā izaugsme". Nākamā gada konferencē tiek plānotas 14 paralēlās sekcijas, kurās prezentēs jaunākos zinātniskos pētījumus ekonomikā, uzņēmējdarbībā un vadības zinātnē.

 • Ramona Rupeika-Apoga, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore
  Ramona Rupeika-Apoga: Naudas evolūcija
  06.12.2017

  Kas ir kriptovalūta? Visvairāk mēs zinām par Bitcoin, kura cena sasniegusi jau 10 tūkstošus ASV dolāru par 1 Bitcoinu. Tas nozīmē, ja kāds to nopirka 2011. gadā par 1 dolāru, tad ir nopelnījis 1000 000%! Iespaidīgas investīciju iespējas! Tomēr zem kriptovalūtas slēpjas daudz vairāk iespēju. Tā ir jaunas finanšu tehnoloģijas (FinTech) attīstības rezultāts, kas var kļūt par jaunu naudas emisijas ēru.