Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Par fakultāti
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.10.2018

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte ir lielākā Latvijas Universitātes fakultāte. Mēs piedāvājam studētgribētājiem 11 pamatstudiju programmas, 10 augstākā līmeņa studiju programmas un 3 doktora studiju programmas. Pie mums studē ap 2100 studentu.

Dažās studiju programmās sākumā mācību programma ir vienāda visām apakšprogrammām, tādēļ droši var sākt studijas arī tad, ja precīza turpmākā studiju specializācija vēl nav izvēlēta.

Studentiem ir iespēja mācīties kādā no vairāk nekā 120 LU BVEF sadarbības universitātēm ārzemēs un katru gadu ap 70 mūsu studentu piedalās apmaiņas programmās. Ikviens students ir aicināts piedalīties starptautiskos zinātniskajos semināros, konferencēs un zinātnisko darbu konkursos.

Plašās studiju iespējas fakultātē nodrošina ap 100 pasniedzēju. 

Fakultātē ir labs datortehnikas nodrošinājums, visās auditorijās ir lekcijām nepieciešamais aprīkojums. Auditorijas regulāri tiek atjaunotas un modernizētas. Fakultātē ir plaša bibliotēka ar jaunāko literatūru visiem studiju virzieniem, kā arī mājīgas lasītavas. Strauji attīstās e-studiju vide. Internetā pieejami mācību materiāli studijām neklātienē. Pašlaik elektroniskā interaktīvā versija ir sagatavota vairāk nekā 75 studiju kursiem.

Fakultātē norit aktīva studentu dzīve. Katrs var izvēlēties savām interesēm atbilstošu nodarbošanos – piedalīties studentu pašpārvaldes aktivitātēs, ar ESN Riga organizācijas palīdzību iepazīties ar ārzemju apmaiņas studentiem, piedalīties dažādos sporta pasākumos. Studentiem visās fakultātes telpās ir pieejams bezmaksas bezvadu internets.

Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas fakultātes pirmsākumi meklējami 1919. gadā dibinātajā Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē, kuru 1940. gadā sadalīja un izveidoja Ekonomikas un Juridisko fakultāti. Tomēr 1955. gadā abas fakultātes atkal apvienoja Ekonomikas fakultātē. Nedaudz vēlāk 1957. gadā to pārdēvēja par Ekonomikas un juridisko fakultāti.

Lielā studentu skaita dēļ 1967. gadā tika atkal pieņemts lēmums par fakultātes sadalīšanu divās patstāvīgās fakultātēs. Sadalīšanas laikā tika izveidota Juridiskā un filozofijas fakultāte un Ekonomikas fakultāte. 1970. gadā atkal notika fakultāšu dalīšana un, sadalot Juridisko un filozofijas fakultāti un Vēstures un filoloģijas fakultāti, izveidoja Filoloģijas fakultāti, Vēstures un filozofijas fakultāti un Juridisko fakultāti

Atdalot no Ekonomikas fakultātes vairākas katedras, 1974. gadā izveidoja Finansu un tirdzniecības fakultāti un 1987. gadā izveidoja Vadības un ekonomiskās informācijas fakultāti. 1997. gadā tika izveidota Ekonomikas un vadības fakultāte, bet 2017.gada janvārī fakultāte ieguva jaunu nosaukumu Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. 

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte atrodas Aspazijas bulvārī 5, kas ir bijusī pasta un telegrāfa ēka, celta no 1902. līdz 1904. gadam. Pasta ēkas pagrabstāvā no 1919. līdz 1924. gadam darbojās sakaru aparatūras remontdarbnīca, ko uzskata par fabrikas „VEF” pirmsākumu. 1932. gadā Rīgas radiofona vajadzībām ēkai izbūvēja 4. un 5. stāvu. Otrā pasaules kara laikā 1944. gadā ēka cieta ugunsgrēkā, tomēr pēc kara to atjaunoja, un tagad daļu bijušās pasta ēkas aizņem LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte.

Kontakti:

Aspazijas bulvāris 5, Rīga, Latvia, LV-1050

Telefona nr. 67034701

E-pasts: bvefinfo@lu.lv

 

 Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte