Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
EIROPAS STUDIJAS, maģistra studiju programma
Pēdējās izmaiņas veiktas:
26.10.2018

Programmu raksturo tās starptautiskā vide – Latvijas un ārvalstu studenti, mācībspēki un nozaru eksperti; starpdisciplināri specializācijas moduļi ES ārējās attiecībās; studiju braucieni, piemēram, uz ES iestādēm un NATO Briselē un Luksemburgā. Studijas notiek latviešu un angļu valodā. Programmā ir arī franču valodas kursi. Programma piedāvā apgūt ES kā globāla spēlētāja ekonomikas, politikas, tiesību un vadībzinātnes sasniegumus Eiropas telpā, kā arī specializācijas moduļus divās apakšprogrammās: „ES ārējās attiecības: Austrumeiropa un Krievija” un „ES ārējās attiecības: Ziemeļamerika un Latīņamerika, Āzija un Āfrika”.

 

 

Studiju programmas direktore prof. Inna Šteinbuka

Profesore ir Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja kopš 2011. gada. No 2008. - 2011. gadam viņa bija EK statistikas biroja “Eurostat” direktore sociālās un informācijas sabiedrības statistikas jomā, bet no 2005. līdz 2008. gadam – ekonomikas un reģionālās statistikas jomā. Iepriekš Inna Šteinbuka vadīja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, kura regulē elektrības, gāzes un telekomunikāciju tirgu, kā arī dzelzceļa un pasta pakalpojumus, bet laikā no 1999. - 2001. gadam bija Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora vecākā padomniece Vašingtonā, ASV. Prof. Inna Šteinbuka ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstena locekle. Profesore ieguvusi ekonomikas doktora grādu Sanktpēterburgas Valsts ekonomikas un finanšu universitātē. Viņas pētniecības intereses ir saistītas ar  konkurētspēja, ražīgums, nodokļi, budžets un fiskālā politika.

E-pasts: inna.steinbuka@lu.lv

 

 

STUDIJU ILGUMS

2 gadi. Nodarbības notiek darbdienu vakaros (18.15–21.30). Programmas kursos ir paredzēts laiks individuālajām studijām.

PROGRAMMAS SATURS

  • 1. gads: starpdisciplināri kursi ar ES saistītos ekonomikas, organizācijas, vadības, tiesību, finanšu, reģionālos, politikas jautājumos, kā arī franču valodas un praktiskās pētniecības kursi;
  • 2. gads: studiju specializācijas moduļi divās apakšprogrammās: „ES ārējās attiecības: Austrumeiropa un Krievija” un „ES ārējās attiecības: Ziemeļamerika un Latīņamerika, Āzija un Āfrika”, kā arī maģistra darbs.

STUDIJAS NOTIEK LATVIEŠU UN ANGĻU VALODĀS.

SASAISTE AR NOZARI

Studiju procesā tiek piesaistīti ES iestāžu vadītāji un eksperti, kā arī augsta līmeņa Latvijas un ārvalstu profesori, tai skaitā ne no ES valstīm, kuri sniedz iespēju teorētiskās zināšanas izmantot praktiski. Studiju braucienos studenti tiekas diskusijās ar ES iestāžu vadītājiem un ekspertiem Briselē un Luksemburgā. Tāpat studentiem ir iespēja piedalīties programmas akadēmisko partneru organizētajās konferencēs.

IESPĒJAS PĒC STUDIJĀM

ESMP absolventiem ir ļoti augsti nodarbinātības rādītāji ES un citās starptautiskajās, privātajās un valsts institūcijās, diplomātiskajā sektorā, lobēšanas aktivitātēs ES, starptautiskajā žurnālistikā, padomdevēju pozīcijās politiskajā, ekonomiskajā un tiesiskajā sfērā, kā arī iespējas izvēlēties tālākas studijas doktorantūrā, veidojot karjeru akadēmiskajā un zinātniskajā vidē.

„Ja kāds man jautātu, vai ir bijis vērts studēt Eiropas studijas Latvijas Universitātē, mana atbilde būtu – jā! Mans darbs vienmēr ir bijis un joprojām ir cieši saistīts ar Eiropas jautājumiem, tādēļ arī nolēmu pieteikties studijām šajā programmā. Eiropas studiju programma man sniedza labu izpratni par Eiropas integrācijas jautājumiem un Eiropas Savienības institūciju darbības principiem. Esmu uzlabojis zināšanas ekonomikā, politikas zinātnē un Eiropas tiesību jautājumos. Mums tika nodrošināta lieliska iespēja piedalīties praktiskās pētniecības nedēļā Briselē, tās laikā apmeklējām visas būtiskākās Eiropas Savienības un starptautiskās institūcijas kopā ar citiem studentiem no Brēmenes Augstskolas. Tā bija ļoti laba un vērtīga pieredze, kas ir palīdzējusi man veidot savu profesionālo karjeru.”

Česlavs Gržibovskis, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija

STUDIJU MAKSA

PLK (pilna laika klātiene) – 2150 € gadā.

FINANSĒJUMS

1. kursā ir 1 budžeta vieta. Ja nevari uzreiz studēt par valsts līdzekļiem, varbūt Tev tāda iespēja būs 2. studiju gadā, jo LU BVEF darbojas rotācija - studentiem ar labām sekmēm ir iespēja iegūt sev budžeta vietu!

Uzņemšanas nosacījumi:

Konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums (1 x 1000 = 1000)

Papildu nosacījumi:

1) angļu valodas prasme, kuru apliecina starptautisko angļu valodas testu rezultāti - TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Internet-based vismaz 80 punkti, vai IELTS (International English Language Testing System) vismaz 5,5 punkti, vai CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English) jebkurš līmenis, vai CAE (Cambridge Certificate in Advanced English) jebkurš līmenis, vai FCE (First Certificate in English) – B, vai PTE (Pearson Test of English) General – vismaz B2, vai apliecinājums par angļu valodas prasmi vismaz B2 līmenī saskaņā ar Eiropas kopīgajām valodu pamatnostādnēm vai vērtējums angļu valodā iepriekšējās izglītības dokumentā (atzīmei jābūt ne zemākai kā 6 (10 ballu skalā) jeb „gandrīz labi”), vai vērtējums iestājpārbaudījumā, izņemot gadījumus, kad iepriekšējā izglītība iegūta angļu valodā;
2) dzīves gājuma apraksts (CV) un motivācijas vēstule

Papildu informācija:

Studiju metodiķe: Astra Zaļkalne, 312. telpa, tālr. 67034777, e-pasts: astra.zalkalne@lu.lv 

Informatīvais e-pasts: bvefinfo@lu.lv 

Detalizēta informācija par studiju programmu un uzņemšanas nosacījumiem PIEEJAMA ŠEIT.

STUDIJU PROGRAMMAS MĀJASLAPA

FACEBOOK