Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Lekcijas
Struktūrv. tēmas apakštēma
 • “Aristotelis 2017” - pasākums, ar kuru studiju gaitas iesāk katrs LU students
  27.07.2017

  3. septembrī Doma laukumā un vēlāk arī Latvijas Universitātes (LU) galvenajā ēkā Raiņa bulvārī notiks studentu svētki “Aristotelis 2017”. Tajā ik gadu jaunie studenti atzīmē savu studiju gaitu sākumu LU. Vai arī tu esi gatavs 3. septembrī svētdienas nakti un pirmdienas rītu atzīmēt tā, lai studentu ceļa iesākšana paliek atmiņā vēl ilgi?

 • LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte turpinās uzņemšanu maksas studiju vietās
  26.07.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (LU BVEF) šogad uzņēmusi vairāk studentu nekā pērn, aizpildot visas budžeta un arī lielu daļu maksas studiju vietas. Pašlaik vēl turpinās ārzemju studentu uzņemšana studiju programmās angļu valodā, bet no 17. līdz 30.augustam arī pašmāju studētgribētāji varēs vēl pieteikties maksas studijām septiņās bakalaura un deviņās maģistra studiju programmās.

 • Piesakies studijām ekonomikas un vadībzinātnes doktorantūrā!
  26.07.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (LU BVEF) piedāvā budžeta un maksas studiju vietas divās doktorantūras studiju programmās “Ekonomika” un “Vadībzinātnes”. Pieteikties studijām varēs no 14. līdz 18.augustam katru dienu no plkst. 8.30 līdz 12.30 un no plkst. 13.00 līdz 17.00 114.telpā, Raiņa bulvārī 19.

 • Gundars Bērziņš, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns un asoc. prof.
  Gundars Bērziņš: Nodokļu reformas spožums un posts
  26.07.2017

  Pirmais, kas nāk prātā, domājot par nodokļu reformu, ir vecais teiciens - gribējām kā labāk, bet sanāca kā vienmēr. Tomēr pat eksperti nav vienisprātis - vieni ir par, citi - pret. Kuram viedoklim pieslieties? Nevienam! Vislabāk ir izstrādāt savu viedokli. To var izdarīt, ikvienu piedāvājumu novērtējot trīs parametros - risinājuma atbilstība izvirzītajiem mērķiem, salīdzinājums ar tiešajiem konkurentiem, kā arī īstermiņa un ilgtermiņa ieguvumu un zaudējumu identificēšana. Ja piedāvātais risinājums, mūsu gadījumā - nodokļu reforma, saņem pozitīvu novērtējumu visos trijos aspektos, var apgalvot, ka tā ir laba.

 • Pirmajā rindā no kreisās puses: Jūlija Stare (LU Studiju departamenta direktore), Ansis Grantiņš (LU Administrācijas vadītājs), Baiba Šavriņa (projekta koordinatore, LU profesore), Inta Krastiņa (LU Administrācijas atbalsta grupa, Kvalitātes vadības departamenta direktore),
Otrajā rindā no kreisās puses: Iveta Daugule (LU Administrācijas atbalsta grupa), Oksana Tsukan (Simona Kuznetsa Valsts Ekonomikas universitāte, Ukraina), Marzhan Token (Starptautisko Attiecību un Pasaules Valodu universitāte, Kazahstāna), Maksym Kolishnyk (projekta vadītājs, Simona Kuznetsa Valsts Ekonomikas universitāte, Ukraina), Dominique Thewissen (Ljēžas universitāte, Beļģija), Lucian Mandache (Kraiovas universitāte, Rumānija).
  Noslēdzies starptautiskais seminārs, kas veltīts kvalitātes vadības sistēmas ieviešanai universitātēs
  24.07.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) no 10. līdz 14.jūlijam notika starptautisks seminārs, kas veltīts kvalitātes vadības sistēmas ieviešanai universitātēs. Seminārs pulcēja dalībniekus no Beļģijas, Rumānijas, Ukrainas, Moldovas un Kazahstānas universitātēm.

 • Juris Krūmiņš, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors
  Juris Krūmiņš: Nodrošināt attīstību ar mazāk cilvēkiem
  24.07.2017

  Lai arī jaunākie demogrāfijas dati liecina, ka pērn Eiropas Savienības iedzīvotāju skaits bija palielinājies par 1,5 milj. cilvēku un šī gada sākumā sasniedzis gandrīz 512 milj., tas ir noticis, pateicoties migrācijai. Iedzīvotāju dabiskais pieaugums ES jau otro gadu pēc kārtas ir bijis negatīvs, jo mirušo skaits par gandrīz 16 tūkst, pārsniedza dzimušo skaitu.

 • Latvijas Universitāte nostiprina sadarbību ar Ziemeļvalstu universitātēm
  21.07.2017

  No 2015. gada augusta līdz 2016. gada 30. septembrim Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) tika realizēts Norvēģijas finanšu instrumenta projekts, kura mērķis bija izveidot, attīstīt un stiprināt sadarbību ekonomikas un vadības izglītības jomā starp Latvijas Universitāti un Agderes Universitāti. Projekts paredzēja studentu kompetenču un prasmju attīstību saskaņā ar starptautiskām un globālām darba tirgus prasībām nākotnē, kā arī LU akadēmiskā personāla integrāciju un sadarbību starptautiskajā akadēmiskajā vidē. Dotais projekts nodrošina iespēju turpināt sadarbību ar EEZ valstu universitātēm un aicināt mācībspēkus pieredzes apmaiņas vizītēs līdz 31.10.2017.

 • Anda Batraga un Jeļena Šalkovska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof. un docente
  Anda Batraga un Jeļena Šalkovska: Zīmola tēla nozīme B2B darījumos
  21.07.2017

  Zīmolam un tā tēlam, kas apvieno racionālās un emocionālās dimensijas, ir nozīmīga loma pirkšanas lēmuma pieņemšanā. Tāpēc preces, īpaši plaša patēriņa, mēs bieži iegādājamies tieši konkrētā zīmola mudināti. Bet mūsdienās zīmola tēla nozīme pieaug arī B2B tirgū.

 • Jānis Priede, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētais profesors
  Jānis Priede: Ukrainas virzība uz ES vai otrādi...
  19.07.2017

  Šī gada 11. jūlijā noslēdzās Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas ilgais ceļš uz ciešāku sadarbību. Runa ir par Asociācijas līguma parakstīšanu, kas nepārprotami tiek tulkots kā Ukrainas virzība uz ES. Jau 2013. gadā Ukraina izšķīrās par labu virzībai uz ES, kam sekoja 2014. gada Maidans un attiecību pasliktināšanās ar Krieviju. 2016. gada 1. janvārī, kad stājās spēkā ES-Ukrainas Brīvās tirdzniecības zona, Krievija Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) pieteica pretenzijas, uzskatot, ka šī zona kaitē tās interesēm, jo Krievija zaudē savu tirgus daļu Ukrainā. Tas tikai vēl vairāk pasliktināja abu valstu attiecības. PTO pieprasīja no ES un Ukrainas paskaidrojumus, taču vienlaikus atgādināja, ka jebkāda veida brīvās tirdzniecības līgumi ir atbalstāmi.

 • Piesakies asoc. prof. Jāņa Priedes sešu lekciju kursam "Ievads ekonomikā – praktiskā mikroekonomika"
  18.07.2017

  Sākot ar 7. augustu, tiešsaistē LU Open Minded piedāvā ekonomista, Latvijas Universitātes asoc. prof. Jāņa Priedes sešu lekciju kursu "Ievads ekonomikā – praktiskā mikroekonomika". Kursa mērķis ir populārzinātniskā un interesantā veidā dot plašam klausītāju lokam būtiskākās zināšanas par likumsakarībām, ko pēta mikroekonomika, t.i. par patērētāju un ražotāju motivāciju un rīcību tirgū.

 • Ieva Aizsila , Мd.оес, 

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Finanšu un grāmatvedības nodaļas lektore
  Ieva Aizsila: Mūsdienās pieprasīta profesija - revidents
  17.07.2017

  Jūnijs un jūlijs Latvijā ir izlaidumu laiks, kad vidusskolu un augstskolu absolventi saņemt diplomus par veiksmīgi noslēgtajām mācībām un bieži vien plāno turpināt studijas, tās jau saistot ar konkrētu profesiju. Šobrīd darba tirgū ir pieprasījums pēc zinošiem un kompetentiem jauniešiem, kuri gatavi nepārtrauktiem izaicinājumiem profesionālajā izaugsmē, izmantojot profesionālo spriedumu, pārbaudot informācijas uzticamību nepārtrauktā ekonomikas un tehnoloģiju attīstības laikmetā. Šīs profesijas pārstāvji ir revidenti, to ikdienas darbs ir cieši saistīts ar uzņēmējdarbību, kurā nepārtraukti ir jāmācās izprast uzņēmumus un domāt, redzot nākotnes vīziju, saistītu ar klienta saimniecisko darbību.

 • Sandra Jēkabsone, Edgars Dūms
 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof. un absolvents
  Sandra Jēkabsone, Edgars Dūms: Aprites ekonomika – saudzē dabu un palielina IKP
  17.07.2017

  Aprites ekonomikas jēdziens pēdējos gados ir piesaistījis pastiprinātu uzmanību. Ne tikai ekonomistu aprindās, bet arī sabiedrībā arvien plašāk tiek runāts par vides problēmām un negatīvajām sekām, ko rada pašreizējā - lineārās ekonomikas - sistēma, kas darbojas pēc principa «iegūt - patērēt - izmest». Aprites ekonomikas idejas kļūst populārākas, jo Eiropas Savienība katru gadu zaudē aptuveni 600 miljonus tonnu materiāla, ko būtu iespējams izmantot atkārtoti.

 • Reģistrēšanās studijām un iestājpārbaudījumi LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē
  14.07.2017

  Reģistrēšanās studijām, līgumu slēgšana un iestājpārbaudījumi bakalaura un maģistra studiju programmās 2017./2018. akadēmiskajam gadam Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF).

 • Anda Batraga, Jeļena Šalkovska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof, un docente
  Anda Batraga, Jeļena Šalkovska: Analītiķa un empātija - digitālā mārketinga nākotne
  14.07.2017

  Mārketings-biznesa sastāvdaļa, kas mainās visstraujāk. Pēdējo divdesmit gadu laikā ir attīstījušies jauni mārketinga instrumenti, piemēram, internetā mājaslapas, e-pasts, sociālie mediji, mārketinga automatizācija u.c. Tāpēc uzņēmuma mārketinga speciālistu prasmēm jāaug līdzi laikam. Darbinieks, kurš ir atbildīgs par uzņēmuma efektīvas darbības nodrošināšanu digitālajā vidē, ir digitālā mārketinga speciālists. Tieši viņa zināšanas, prasmes un kompetence ļoti lielā mērā ietekmē uzņēmuma mārketinga darbības efektivitāti. Digitālā mārketinga speciālistam nepieciešamās kompetences kopumā ir iespējams iedalīt trīs grupās: digitālās prasmes un zināšanas, cita veida prasmes un zināšanas, īpašības un attieksmes. No digitālo prasmju un zināšanu grupas ir vērts īpaši izcelt tādas kompetences kā spēju izstrādāt, ieviest un novērtēt digitālā mārketinga plānu, tā rezultātus.

 • Katrīne Žuka
Bakalaura studiju programmas “Vadības zinības”, 2.kurss
  Iepazīsti LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes uzņemšanas kampaņas varoņus
  12.07.2017

  Šī gada uzņemšanas kampaņā izvēlējāmies iesaistīt Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) studentus, kuri aktīvi iesaistās fakultātes studentu dzīves organizēšanā. Iepazīstieties ar viņiem un uzziniet, ko studenti domā par studijām BVEF.

 • Latvijas Universitāte vienotajā uzņemšanā saņēmusi visvairāk studētgribētāju pieteikumu
  12.07.2017

  Otrdien, 11. jūlijā, noslēdzās elektroniskā pieteikumu iesniegšana un pieteikumu apstiprināšana klātienē Latvijas Universitātē (LU) un citās Latvijas augstskolās. LU ir saņēmusi visvairāk studētgribētāju pieteikumu, liecina portālā www.latvija.lv apkopotā informācija.

 • Silvija Kristapsone, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētā profesore
  Silvija Kristapsone: Krīze pārvarēta, bet ko tālāk?!
  12.07.2017

  Kā liecina Eiropas Komisijas (EK) ikgadējais ziņojums mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) Eiropas Savienībā (ES) ir veiksmīgi pārvarējuši ekonomisko un finanšu krīzi, jo kopš 2014. gada beidzot ir vērojama izaugsme. Pēc krīzes pamazām atkopjas arī Latvijas MVU sektors. Laika posmā no 2010. līdz 2015. gadam MVU ir piedzīvojuši veselīgu izaugsmi - pievienotā vērtība palielinājās par vairāk nekā 45%, bet nodarbinātība - par 16%. Vienlaikus abi rādītāji ir zemāki par 2008. gada līmeni, attiecīgi par 1% un 8%. Visstraujākais pieaugums vērojams MVU informācijas un sakaru nozarē - nodarbinātības pieaugums aptuveni par 50%, bet pievienotā vērtība pieauga par vairāk nekā 80%.

 • Rita Freimane, Kristīne Rozīte, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektores
  Rita Freimane, Kristīne Rozīte: Uzņēmēji ir līdzatbildīgi par izglītības kvalitāti
  10.07.2017

  Daudziem no augstskolu šā gada absolventiem jau ir izdevies veiksmīgi atrast savu darba vietu, tomēr citiem šī izvēle vēl priekšā. Vairākkārt dzirdēts, ka uzņēmēji sūdzas, ka augstskolas nesagatavo speciālistus pašreizējām tirgus vajadzībām. Arī absolventi samulst, jo ir labas zināšanas, bet trūkst praktisku iemaņu. To var risināt tikai sadarbības ceļā, jo jauno speciālistu gatavošana ar tirgus prasībām atbilstošām prasmēm un kompetencēm ir viena no aktualitātēm ne tikai izglītības iestādēs, bet arī uzņēmumos. Tikai cieši sadarbojoties izglītības iestādēm ar dažādām organizācijām un uzņēmumiem, darba tirgus varētu tikt papildināts ar zinošiem un prasmīgiem speciālistiem konkrētā jomā.

 • Elena Dubra, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore
  Elena Dubra: Ekonomikas stabilizācija nenodrošina izaugsmi
  07.07.2017

  Lai stiprinātu un uzlabotu valsts ilgtspēju un nodrošinātu iedzīvotāju labklājību, ir nepieciešams skaidri definēt valsts izaugsmes virzienus. Eiropas Savienības valstu prakse liecina, ka solidaritātes un vienotas attīstības ideja ir svarīga visām Eiropas valstīm. Tomēr ES līgums nosaka tikai kohēzijas politikas pamatprincipus, bet negarantē pastāvīgu donorvalstu devumu. Savukārt tieši ārējie riski bieži var izraisīt nestabilitāti ne tikai konkrētā valstī, bet arī kopējā tirgū, negatīvi ietekmējot kopējo izaugsmi.

 • LU līdz šim saņēmusi visvairāk studētgribētāju pieteikumu vienotajā augstskolu uzņemšanas sistēmā
  05.07.2017

  Līdz 5. jūlija pēcpusdienai vienotajā augstskolu uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv apkopotā informācija liecina, ka šobrīd Latvijas Universitāte (LU) ir saņēmusi no Latvijas augstskolām visvairāk studētgribētāju pieteikumu – 4844, otro vietu ieņem Rīgas Tehniskā universitāte un tai seko Latvijas Lauksaimniecības Universitāte. Savu pieteikumu augstskolās apstiprinājuši 2758 reflektanti.

 • Aicinām pieteikties pedagogus profesionālās pilveides programmai
  05.07.2017

  Vadības un uzņēmējdarbības mācību centrs aicina pieteikties skolotājus kursiem “Ekonomikas mācīšanas pamati”. Nodarbības sākās 2017. gada 14. augustā. Pieteikties kursiem var www.vumc.lv .

 • Andris Deniņš, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors
  Andris Deniņš: Nejēdzību apogeja nodokļos
  05.07.2017

  Praktiski visas līdzšinējās valdības ir pielikušas roku, lai izkropļotu Latvijas nodokļu sistēmu, kas tika izstrādāta pēc neatkarības atjaunošanas. Taču vislielāko nekompetenci un konsekvences trūkumu nodokļu jautājumos ir demonstrējusi esošā Māra Kučinska valdība. Kādi īsti ir reformējamās nodokļu sistēmas metodoloģiskie pamati? Kurš ir veicis pētījumus, kas pamato sistēmā iekļaujamo nodokļu veidus un to likmes? Kas ir šīs nodokļu sistēmas izstrādātāji - politiķi, ierēdņi, kas neorientējas metodoloģiskajās nostādnēs vai pieaicinātie eksperti?

 • Līga Leitane, Larisa Bule, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektores
  Līga Leitane, Larisa Bule: Nodokļu reforma - dīvains pārpratums
  03.07.2017

  Nodokļu reforma jau vairākus mēnešus ir Latvijas politikas dienaskārtības jautājums Nr.1. Viens no nodokļu politikas piedāvātajiem risinājumiem bija darbaspēka nodokļu sistēmas reforma, kurai bija jāveicina Latvijas uzņēmumu konkurētspēja. Tā vietā valdība izlēma par 1% palielināt sociālās iemaksas. Darbaspēku nodokļu sistēmas reformas kontekstā šāds lēmums izskatās ļoti dīvaini, bet kopumā nepārsteidz, jo mūsu valstī nodokļu likmju palielināšana ir jau «iestaigāta taciņa» cīņā ar finanšu problēmām.

 • Latvijas Universitāte tiekas ar Microsoft Korporācijas vadības pārstāvjiem Sietlā
  30.06.2017

  No 29.jūnija līdz 1. jūlijam Sietlā, Amerikas Savienoto Valstīs, Latvijas delegācija tiekas ar Microsoft Korporācijas vadības pārstāvjiem, lai stiprinātu sadarbību eksporta potenciāla attīstīšanā un inovāciju ieviešanā Latvijā. Latvijas Universitāti (LU) delegācijā pārstāv LU Administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš, bet visas Latvijas delegācijas vizītes, ko vada vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards, viena no galvenajām organizatorēm ir LU Biznesa un vadības fakultātes prodekāne, ​​​Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente prof. Signe Bāliņa, kura arī ir delegācijas sastāvā.

 • Vadības zinību studiju programma iekļauta darba devēju ieteiktāko studiju programmu TOP10
  30.06.2017

  Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv veidotajā darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPā otrā vietā iekļauta Latvijas Universitāte (LU), bet TOP10 - četras tās studiju programmas. Latvijas TOP10 darba devēju ieteiktāko studiju programmu sarakstā iekļauta LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) bakalaura studiju programma “Vadības zinības”. Kopumā studiju programmu TOP100 iekļuvušas piecas LU BVEF studiju programmas.

 • Atrodi sev piemērotākās maģistra studijas
  30.06.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte piedāvā desmit akreditētas profesionālās un akadēmiskās maģistra studiju programmas latviešu un angļu valodā. Maģistra studiju programmas būs labākā izvēle vidējā un augstākā līmeņa vadītājiem, starptautisko institūciju, valsts un pašvaldību darbiniekiem, kā arī pieredzējušiem uzņēmējiem, kas vēlas vairot biznesa panākumus. Mūsdienās veiksmīgai karjerai un personības attīstībai ir vajadzīgas vismaz divas augstākās izglītības, tāpēc sāc studēt jau tagad!

 • Sandra Jēkabsone un Irina Skribāne
LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof. un lektore
  Sandra Jēkabsone, Irina Skribāne: Produktivitātes celšana - Latvijas ekonomikas vienīgā iespēja
  30.06.2017

  Latvijas ekonomika pēdējos gados acīmredzami stagnē, investīciju dinamika ir mērena, bet izaugsmes tempi - vāji. Un tas, neraugoties uz to, ka krīzes laikā tika novērsta izteiktā ekonomikas nesabalansētība, kas bija izveidojusies straujās izaugsmes periodā jeb tā saucamajos «treknajos gados». Korekcijas pozitīvi ietekmējušas izmaksu konkurētspēju, un pašlaik makroekonomiskās stabilitātes ziņā esam «paraugvalsts». Protams, makroekonomiskā stabilitāte ir nozīmīgs valsts izaugsmes priekšnosacījums, tomēr tas nav pietiekams, lai nodrošinātu straujākus izaugsmes tempus. Stabilas izaugsmes pamatā ir konkurētspējas stiprināšana, kam jābūt balstītai uz esošo resursu efektīvāku izmatošanu, t.i. uz produktivitātes palielināšanu.

 • Atrodi sev piemērotākās bakalaura studijas
  29.06.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte topošajiem studentiem piedāvā septiņas akreditētas profesionālās un akadēmiskās bakalaura studiju programmas latviešu un angļu valodā. Bakalaura programmas būs piemērotas vispārizglītojošo skolu absolventiem un studentiem, kas vēlas mainīt studiju virzienu, kā arī uzņēmējiem, kas savai biznesa pieredzei vēlas pievienot akadēmiskas zināšanas. Cilvēki ar augstāko izglītību saņem vismaz par 50% lielāku atalgojumu nekā cilvēki ar zemāko izglītības līmeni, tāpēc sāc studēt jau tagad!

 • LU maģistrantūras absolventi saņem par 40 % lielāku algu nekā bakalauri - liecina VID dati
  28.06.2017

  Latvijas Universitātē (LU) maģistra grādu ieguvušie vidēji saņem par 40 % lielāku algu nekā bakalauri, liecina jaunākie pieejamie, apkopotie Valsts Ieņēmuma dienesta (VID) dati par LU absolventu darba samaksu.

 • Andžela Veselova 
LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Andžela Veselova: Izcilību var sasniegt ikviens uzņēmums
  28.06.2017

  Jau divus gadus Latvijas uzņēmumiem, kas vēlas iegūt uzturēt ISO 9001 kvalitātes vadības sistēmas standartu, jārēķinās ar būtiskām izmaiņām standarta prasību izpildē. Šīs izmaiņas ir trīs gadu un 95 valstu ekspertu darba rezultāts, kura mērķis ir panākt starptautiskā kvalitātes standarta atbilstību mūsdienu tirgus apstākļiem. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem, kuri pašlaik vēl izmanto ISO 9001:2008 standarta versiju, pārejas laiks uz jauno standartu ISO 9001:2015 ir trīs gadi, jo 2018. gada septembrī tas zaudēs spēku.

 • Studētgribētāji var pretendēt uz vairāk nekā 130 budžeta un 1000 maksas vietām
  26.06.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte (LU BVEF) 2017./2018. akadēmiskajam gadā plāno uzņemt vairāk nekā 130 budžeta un vairāk nekā 1000 maksas studentu. Reflektanti var pieteikties 20 bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās.

 • Anda Batraga, Jeļena Šalkovska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof. un docentes
  Anda Batraga, Jeļena Šalkovska: Sensoro sajūtu mārketings
  26.06.2017

  Aizvadītajos gados reklāmas nozarē pasaulē ir vērojama strauja attīstība. Mūsdienu piesātinātajā komunikācijas telpā, kur ik dienas, piemēram, Latvijas patērētājs saņem vairāk nekā 10 tūkst, komunikācijas ziņojumus, prasības attiecībā uz ziņu nodošanu mainās. Uzņēmumi arvien biežāk izmanto līdz šim neierastus un netradicionālus reklāmas veidus. Kā viens no iemesliem ir lielais reklāmas piesātinājums. Tādējādi arvien biežāk reklāmā tiek pielietotas metodes, kas izmanto laiku, enerģiju un iztēli, lai samazinātu mārketinga budžetu. Tā ir māksla pievērst patērētāju uzmanību ar nestandarta un radošu līdzekļu palīdzību.

 • Uzņemšanas grafiks LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē
  26.06.2017

  Viss vienuviet - uzņemšanas grafiks bakalaura un maģistra studiju programmās 2017./2018. akadēmiskajam gadam Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF).

 • Anda Batraga, Jeļena Šalkovska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociēta profesore un docente
  Anda Batraga, Jeļena Šalkovska: Latvijas uzņēmumi - daļa no globālā risinājuma
  22.06.2017

  Arvien aktuālāki kļūst jautājumi par klimata pārmaiņām un globālo sasilšanu, resursu izsīkšanu, pārapdzīvotību, pieaugošo nevienlīdzību un citi nozīmīgi temati, no kuru risinājuma ir atkarīga mūsu kopīgā nākotne. Neraugoties uz šo izaicinājumu nozīmīgumu un potenciālo negatīvo ietekmi, ne visi uzņēmumi, kas darbojas Latvijas tirgū, ir vēlējušies un spējuši mainīt darbības veidu no tradicionāla uz ilgtspējīgāku. Ir jāspēj apzināties globālo izaicinājumu ietekmi un ilgtspējīgas attīstības nepieciešamības nozīmi - gan cilvēkiem, gan uzņēmējiem, gan visai sabiedrībai kopumā. Ilgtspējīga attīstība ir nepārtraukts pārmaiņu process, kurā visām iesaistītajām pusēm ir jānodrošina izaugsme, kas apmierina pašreizējo patērētāju vēlmes un vajadzības, bet neapdraud arī nākotnes patērētāju vēlmes un vajadzības.

 • Priecīgus Līgo svētkus!
  21.06.2017

  LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš sveic svētkos.

 • Latvijas Bankā tika apbalvoti 15. studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji
  21.06.2017

  20. jūnijā Latvijas Bankā tika apbalvoti studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji. Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes maģistrants Klāvs Zutis ieguva trešo vietu ar darbu "Vai strukturālās reformas spēs veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi: BMA un GMM novērtējumu liecības".

 • Andžela Veselova, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Andžela Veselova: Kas kopējs konkurētspējai un izcilībai?
  21.06.2017

  Galvenais uzņēmuma konkurētspējas priekšnosacījums ir kvalitāte, kas sevī ietver trīs elementus - procesu, rezultātu un vērtību. Nevar apšaubīt arī efektivitātes (rezultāta un izmaksu attiecības), kā arī inovāciju nozīmību. Jautājums - cik daudz Latvijā strādājošo uzņēmumu saskata šajos pamatelementos iespēju parādīt un attīstīt savu izcilību? Un vai tas viņiem ir vispār nepieciešams? Ja tiktu jautāts uzņēmēju viedoklis, gribētu cerēt, ka pārsvarā tiktu sniegtas pozitīvas atbildes. Protams, jāņem vērā, ka Latvijas tirgus nav pārāk liels, līdz ar to konkurences līmenis atsevišķās produktu un pakalpojumu grupās nav pārāk augsts, tāpēc uzņēmēji jūtas pietiekami komfortabli un jautājums par izcilību viņiem ir sekundārs.

 • Ivita Faituša, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore
  Ivita Faituša: Vai apdrošināšana glābs no grāmatveža kļūdām?
  20.06.2017

  Reti kurš uzņēmums, biedrība vai fonds pasaulē un arī Latvijā var iztikt bez grāmatveža, vai tā būtu grāmatvedība kā struktūrvienība vai grāmatvedības ārpakalpojums. Latvijā likums par grāmatvedību nosaka, ka uzņēmuma vadītājs organizē grāmatvedības kārtošanu atbilstoši likuma prasībām. 1. jūlijā spēkā stāsies likuma grozījumi, kas nosaka, ka uzņēmumā grāmatvedības kārtošanu veic grāmatvedības jautājumos kompetenta persona - fiziska persona ar atbilstošu kvalifikāciju un kompetenci vai ārpakalpojumu grāmatvedis. Lai cik kompetents un izglītots, arī grāmatvedis nav pasargāts no kļūdas riska. Turklāt grāmatvedībā kļūdu labošana var būt arī «nesāpīga», ja tas tiek darīts savlaicīgi. Protams, neviens nav pasargāts no neparedzētām situācijām.

 • ASV izgudrotāja un BVEF konsultants Alans Amrons
  Pasaulslavenais izgudrotājs Alans Amrons uzstāsies ar lekciju kursu Rīgā
  19.06.2017

  Sākot ar 15. septembri LU Open Minded piedāvā apmeklēt pasaulē pazīstamā ASV izgudrotāja un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) konsultanta Alana Amrona kursu "Patenti, stārtapi un procesi".

 • Noskaidroti konkursa "Gada labākais ekonomikā 2017" laureāti
  19.06.2017

  Lai veicinātu sabiedrības interesi par Latvijas jauniešu sasniegumiem ekonomikā, Junior Achievement Latvija (JA Latvija) no 1996. gada rīko konkursu Gada labākais ekonomikā. Šogad konkursa “Gada labākais ekonomikā 2017” laureātus godināja 16. jūnijā Latvijas Bankas Zelta zālē. Četri konkursa laureāti ieguva studiju maksas atlaidi pirmajam mācību gadam Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF).

 • SILVIJA KRISTAPSONE, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociēta profesore
  Silvija Kristapsone: Digitālā ekonomika. Vai Latvija gatava?
  19.06.2017

  Piecas pirmās vietas pasaules desmit vērtīgāko uzņēmumu sarakstā ieņem IKT uzņēmumi. Digitalizācija strauji un pārliecinoši attīstās visā pasaulē. Informācijas apmaiņa un elektroniskie produkti ir kļuvuši par svarīgu mūsu dzīves sastāvdaļu. Vēl vairāk - digitālās ekonomikas agresīvā ienākšana mašīnbūves, finanšu, patēriņa, pakalpojumu un citās nozarēs, sekmējusi daudz efektīvāku un pakalpojumu un produktu attīstību.

 • Juris Krūmiņš LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors
  Juris Krūmiņš: Depopulācija un ekonomiskā izaugsme
  16.06.2017

  Saskaņā ar ANO aptauju par valdību realizēto demogrāfisko politiku, visu trīs Baltijas valstu vadītāji uzskata, ka ir nepieciešams paaugstināt dzimstības līmeni un ierobežot emigrāciju, sekmējot iedzīvotāju skaita pieaugumu. Vienlaikus pasaulē turpinās demogrāfiskā pārēja no augstas dzimstības un mirstības līmeņa uz mūsdienu iedzīvotāju ataudzēs tipu, kas virknē attīstīto valstu novedis pie iedzīvotāju skaita sarukuma jeb depopulācijas.

 • LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte sadarbosies ar Ķīnas biznesa augstskolām
  15.06.2017

  No 9. jūnija līdz 13.jūnijam Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns (LU BVEF) asoc. prof. Gundars Bērziņš viesojās Ķīnā. Vizītes laikā tika parakstīta vienošanās par Zīda ceļa biznesa skolu alianses dibināšanu (Alliance of Silkroad Business School), kas paredz veicināt sadarbību starp Ķīnas un Austrumeiropas biznesa augstskolām.

 • Tatjana Muravska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore
  Tatjana Muravska: Globāls risinājums ēnu ekonomikas apkarošanā
  15.06.2017

  Viens no aizvadītās nedēļas nozīmīgākajiem starptautiskajiem notikumiem bija Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Daudzpusējās konvencijas par nodokļu bāzes samazināšanas un peļņas novirzīšanas novēršanas pasākumu ieviešanu parakstīšana. Konvenciju parakstīja ne tikai OECD dalībvalstis, bet kopumā vairāk nekā 60 pasaules valstis un jurisdikcijas, tajā skaitā arī Latvija, apliecinot ne tikai savu kā OECD dalībvalsts statusu, bet arī gatavību piedalīties nodokļu sistēmas sakārtošanā.

 • Notiks LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes absolventu izlaiduma balle
  15.06.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti (BVEF) šogad absolvēs 355 jaunie speciālisti. Lai sveiktu fakultātes ziemas un vasaras izlaiduma absolventus, 21. jūnijā notiks gaidītākais gada pasākums – fakultātes izlaiduma balle.

 • LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti absolvēs 355 jaunie speciālisti
  15.06.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti (BVEF) šovasar absolvēs un diplomus saņems 355 jaunie speciālisti. Diplomu ar izcilību šogad saņems 21 absolvents, bet par veiksmīgu zinātnisko darbu LU rektora atzinības raksti tiks pasniegti 57 fakultātes beidzējiem. Izlaidumi notiks šā gada 16.jūnijā, plkst. 16.00 LU Mazajā aulā, kā arī 20. un 21.jūnijā plkst. 13.00 un 16.00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19.

 • Kuras LU studentu biznesa idejas šogad saņēma naudu realizēšanai?
  15.06.2017

  Pagājušonedēļ ar grantu konkursu noslēdzās LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sadarbībā ar mecenātiem izveidotais studiju kurss “Uzņēmējdarbības ekonomika”. Četras kursa laikā izstrādātas biznesa idejas saņēma kopā 7 600 EUR realizēšanai.

 • Silvija Kristapsone, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociēta profesore
  Silvija Kristapsone: Nevaram atļauties strausa taktiku
  14.06.2017

  Vēl pērn vidējais internetā pārraides ātrums mūsu valstī bija 18,3 megabiti sekundē, kas ļāva Latvijai lepoties ar sesto ātrāko internetu pasaulē. Lai ari šogad Latvija ir izkritusi no TOP10 valstu saraksta un ieņem 17. vietu internetā ātruma ziņā, tas joprojām ir trīsreiz lielāks nekā vairumā attīstīto valstu. Rodas pamatots jautājums: ja jau mums pieder šāds resurss, kāpēc Latvija vienā no Globālā konkurētspējas indeksa pīlāriem - spējā izmantot esošo tehnoloģiju priekšrocības - ieņem vien 34. vietu? Daļēju atbildi uz to sniedz Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI), kas apkopo ES valstu digitālā snieguma un digitālās konkurētspējas rādītājus. Latvija šogad ieņem 19. vietu, uzrādot vienu no viszemākajiem indeksa vērtības pieaugumiem.

 • ANDA BATRAGA, JEĻENA ŠALKOVSKA LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asoc. prof, un docente
  Anda Batraga un Jeļena Šalkovska: Inovatīvais mārketings - izcelties konkurentu vidū
  13.06.2017

  Tirgus piesātinājums ik gadu pieaug, pakļaujot patērētājus arvien lielākam mārketinga ziņojumu un aktivitāšu skaitam. Tomēr diennaktī ir tikai 24 stundas. Patērētāji uztver tikai niecīgu daļu no visas mārketinga informācijas, kas parādās mediju telpā. Vēl vairāk - laika gaitā patērētāji pielāgojas dinamiskajai videi un kļūst neuzņēmīgāki pret mārketinga ziņojumiem.

 • Anete Jankovska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes absolvente, Starptautisko ekonomisko attiecību maģistre
  Anete Jankovska: Subjektīvā labklājība - kas tas par zvēru
  13.06.2017

  Labklājība tradicionāli tiek mērīta ar tādiem rādītājiem kā IKP uz vienu iedzīvotāju, Džini indekss, nabadzības un sociālās atstumtības riska zonā esošo cilvēku skaits un daudziem citiem. Lai gan šie rādītāji sniedz visaptverošu informāciju par situāciju valstī, tie neņem vērā cilvēku uztveri un vērtējumu par savu dzīves līmeni, kam ilgtermiņā ir lielāka nozīme. Šī iemesla dēļ arvien vairāk valstu pievēršas netradicionālāka rādītāja - subjektīvās labklājības - mērīšanai un salīdzināšanai.