Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Lekcijas
Struktūrv. tēmas apakštēma
 • Asoc. prof. Jānis Priede
Dienas Bizness, 25.05.2017.
  Jānis Priede: Spēles noteikumi ir jāzina
  25.05.2017

  Lai globālās ekonomikas dinamiskajā vidē saskatītu iespējas un spētu tās izmantot, spēles noteikumi ir jāzina. Diemžēl spēles noteikumi nav statiski, tie mainās. Pasaules līderu uzmanība šogad būs pastiprināti pievērsta G7 samitam, kas maija beigās norisināsies Itālijā. G7 ietilpst industriāli attīstītās valstis - ASV, Japāna, Vācija, Francija, Lielbritānija, Kanāda, Itālija -, kas regulāri pulcējas kopš 1975. gada.

 • BVEF studenti - LUBL čempioni! 
Foto: Māris Greidāns
  BVEF – astoņkārtējie LU basketbola līgas čempioni!
  24.05.2017

  Otrdien, 9.maijā ar negaidīti aizraujošām finālspēlēm noslēdzās LU basketbola līgas 14.sezona, kurā šogad čempionu tronī stājās Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studenti. Šis BVEF komandai bija jau astotais čempionu tituls, savukārt sudraba un bronzas godalgas ieguva attiecīgi ,,Mācībspēki’’ un ,,JF/Krogs Brālis’’.

 • Dienas Bizness, 24.05.2017.
  Mihails Hazans: Augstākā izglītība - augstāka apmierinātība ar dzīvi
  24.05.2017

  Saskaņā ar jaunākā Baltic International Bank Latvijas barometra datiem Latvijas iedzīvotāji apmierinātību ar dzīvi vērtē kā vidēju - nedaudz vairāk par sešiem punktiem desmit punktu skalā. No darba tirgus attīstības perspektīvas ir svarīgi atzīmēt, ka Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi ir tieši saistīta ar izglītības līmeni un vecumu. Respondenti ar pamatizglītību savu apmierinātību novērtējusī vidēji ar 5,16 punktiem, ar vidējo izglītību - 5,94 punktiem, bet augstskolu beidzēji - 6,61 punktiem. Bet, kā mēs izskatāmies uz citu valstu fona?

 • Uzņemšanas grafiks LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē
  24.05.2017

  Viss vienuviet - uzņemšanas grafiks bakalaura un maģistra studiju programmās 2017./2018. akadēmiskajam gadam Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF).

 • Seminārs absolventiem “Kā veiksmīgi aizstāvēt savu diplomdarbu?”
  22.05.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) notiks seminārs topošajiem absolventiem, kas savus diplomdarbus aizstāv vasarā. Seminārs “Kā veiksmīgi aizstāvēt savu diplomdarbu?” notiks 25. maijā plkst. 17.00 Aspazijas bulv. 5, prof. E. Vasermaņa piemiņas auditorijā (225.aud.).

 • Vadības zinību studenti mācību ekskursijā “Maxima Latvija” loģistikas centrā
  22.05.2017

  Šī gada 18.maijā Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) bakalaura studiju programmas Vadības zinību 3.kursa Mārketinga apakšvirziena studentu grupai asoc. prof. Andas Batragas vadītā kursa “Mārketunga komunikācijas” ietvaros bija lieliska iespēja doties uz vienu no lielākajiem loģistikas centriem Latvijā – "Maxima Latvija" loģistikas centru, kurš atrodas Ķekavas pagasta Abrās.

 • Ieva Lukstiņa
  Maģistrantūras studente Ieva Lukstiņa pierāda sevi konkursā par Ķīnas nozīmi nākotnē
  22.05.2017

  Šī gada 28.aprīlī Budapeštā (Ungārijā) Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) pirmā kursa maģistra studiju programmas "Ekonomika" studente Ieva Lukstiņa piedalījās studentu konkursā par Ķīnas nozīmi nākotnē (Understanding China). Ieva konkursā prezentēja savu pētījumu “Ķīnas iedzīvotāju skaita izmaiņas saistībā ar ekonomikas stabilitāti”.

 • Dienas Bizness 19.05.2017.
  Svetlana Saksonova: Vai fintech izkonkurēs bankas?!
  22.05.2017

  Finanšu tehnoloģiju industrijas strauja attīstība sākās 2008. gadā, kad globālā finanšu krīze atklāja tradicionālās banku sistēmas trūkumus, motivējot meklēt jaunus biznesa modeļus arī konservatīvajā finanšu sektorā. Arī straujais informāciju tehnoloģiju progress palīdzēja nodrošināt lielāku finanšu pakalpojumu mobilitāti, ērtāku izmantošanu un zemākas izmaksas. Saskaņā ar dažādām aplēsēm investīcijas fintech kompānijās pasaulē no 2010. gada līdz 2015. gadam ir palielinājušās desmit reizes, sasniedzot aptuveni 20 mljrd. ASV dolāru gadā.

 • Dienas Bizness 18.05.2017.
  Jānis Priede: Vidzemes perspektīvas
  18.05.2017

  Priekšvēlēšanu gaisotnē tiek analizēts pilsētu, novadu un reģionu sniegums pašreizējā politiskā cikla ietvaros, tāpēc ir vērts paraudzīties uz esošo situāciju un attīstības perspektīvām Vidzemes reģionā.

 • Foto: Toms Grīnbergs
  LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē atklāta studentu radošā telpa
  18.05.2017

  Ceturtdien, 17.maijā, ar kārtīgu izkustēšanos fitnesa trenera Ralfa Upmaņa vadībā tika atklātā Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) studentu radošā telpa, kas tapusi ar AS Swedbank atbalstu.

 • Latvijas Universitātē notiek starpdisciplināra vasaras skola “Pilsētvides izaicinājumi”
  17.05.2017

  19. maijā plkst. 14.00 līdz 18.00 visiem interesentiem ir iespēja piedalīties vasaras skolas “Pilsētvides izaicinājumi” (The Urban Challenge) noslēguma pasākumā Kalnciema kvartālā (Kalnciema iela 35) un apspriest Rīgas attīstības un Aspazijas bulvāra 5 ēkas izmantošanas idejas.

 • Ruta Šneidere, Inga Būmane: Līdz ar nodokļu reformu ir jāceļ grāmatvežu profesionalitāte
  17.05.2017

  Vērtējot valdības iesākto nodokļu reformas virzīšanu, nedrīkst aizmirst par grāmatvežiem, kuru uzdevums būs praktiski piemērot jauno normatīvo regulējumu ikdienas darbā. Latvijā grāmatvežu profesijas nozīmīgumam un kvalifikācijas jautājumiem līdz šim ir pievērsts pārāk maz uzmanības. Jēdzienam «profesionāls grāmatvedis» mūsdienu izpratnē ir daudz plašāks skatījums, nekā tas bija profesijas attīstības sākumā.

 • Dienas Bizness, 16.05.2017.
  Ramona Rupeika-Apoga: Ar SEZ atvēršanu vien nepietiek
  16.05.2017

  Burvīgā Latgale - zilo ezeru zeme, novads, kurā atrodas Rāznas Nacionālais parks un Daugavas loki, Aglonas bazilika un daudzas tūristu iecienītas vietas, vienlaicīgi ir reģions ar vājākajiem galvenajiem ekonomiskajiem rādītājiem Latvijā.

 • Latvijas Universitātē notiks digitālajai ekonomikai veltīta starptautiska konference
  16.05.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) no 18. līdz 20.maijam notiks devītā starptautiskā zinātniskā konference “Ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstības jaunie izaicinājumi: digitālā ekonomika – 2017”. Konferencē tiks prezentēti jaunākie zinātniskie pētījumi ekonomikā, uzņēmējdarbībā un vadības zinātnē.

 • LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē atklās studentu radošo telpu
  15.05.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) ar AS Swedbank atbalstu tapusi studentu radošā telpa. Tās atklāšana notiks 17.maijā plkst. 12.00 413. telpā (4.stāvā), Aspazijas bulvārī 5.

 • Pirmoreiz vēsturē norisināsies LU Absolventu diena
  12.05.2017

  Pirmoreiz vēsturē ir pienācis laiks tikties visiem Latvijas Universitātes absolventiem! Visu paaudžu un fakultāšu absolventi tiek gaidīti LU Absolventu kluba (AK) organizētajā Absolventu dienā, kas norisināsies š.g. 19. maijā LU Botāniskajā dārzā, Rīgā. Ierašanās no plkst. 17.30, bet oficiālā atklāšana - plkst. 19:00.

 • Dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš, Dienas Bizness 12.05.2017.
  Gundars Bērziņš: Brexit kā iespēja kļūt par globālu spēlētāju
  12.05.2017

  Jau pietiek palūkoties uz Latvijas un Lielbritānijas ietekmi ES, lai izdarītu pietiekami nopietnus secinājumus. Līdz Brexit katru gadu Lielbritānija ES budžetā iemaksāja vairāk nekā 18 miljardus eiro, bet saņēma tikai aptuveni 7,5 miljardus eiro, tādējādi zaudējot aptuveni 10 miljardus eiro. Savukārt Latvijas ES budžetā ik gadu iemaksā aptuveni 206 milj. eiro, bet saņem vairāk nekā 980 milj. eiro, tādējādi iegūstam aptuveni 760 milj. eiro.

 • Prof. Andris Deniņš, Dienas Bizness, 11.05.2017.
  Andris Deniņš: Izrāvienu var nodrošināt tikai izglītoti cilvēki
  11.05.2017

  Nav iespējama izaugsme bez attīstības. Pēc veiksmīga uzņēmējdarbības starta un uzņēmuma nostabilizēšanās par būtisku tālākās attīstības priekšnoteikumu parasti kļūst jaunu tirgu iekarošana, produktu vai pakalpojumu popularizēšana arvien plašākai auditorijai. Par ekonomikas izrāviena nepieciešamību, tostarp īpaši uzsverot eksporta veicināšanu, runā arī oficiālajos valsts attīstības dokumentos. Taču pārāk bieži mēs aizmirstam, ka veiksmīga uzņēmuma pamatā ir izglītots un atbilstoši ieņemamajam amatam kompetents cilvēks. Tāpēc, jo vairāk Latvijā tiks piedomāts pie cilvēkresursu attīstības, piedāvājot izglītības un pieredzes gūšanas iespējas visa mūža garumā, jo ātrāk mēs spēsim runāt par ekonomikas izrāvienu kā rezultātu, nevis tālu mērķi.

 • Dienas Bizness, 10.05.2017.
  Jānis Priede: Vai sarosījies apdrošinātāju kartelis?
  10.05.2017

  Pēdējā laikā sabiedrību nepatīkami pārsteiguši apdrošinātāju paziņojumi par ОСТА cenu celšanu, aizbildinoties ar nerentablo pakalpojumu, kas visai nozarei nes tikai zaudējumus. Aiz visiem paziņojumiem ir saskatāma kāda vēsturiska līdzība. 1924. gada 23. decembrī Ženēvā kopā sanāca lielākie kvēlspuldžu ražotāji, lai apspriestu nozares izmaksas un klientiem piedāvāto kvēlspuldžu darbības ilgumu un kvalitāti. Uzņēmumi vienojās, ka ir nepieciešams kontrolēt noteiktu kvēlspuldžu parametrus, lai padarītu uzņēmumu darbību rentablāku. Tā radās pasaulē pirmais starptautiskais kartelis, kura rezultātā tika ierobežota konkurence, bet klientiem - izvēles iespējas. Tāpēc ir ārkārtīgi dīvaini mūsdienu Latvijā no dažādiem apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējiem vienlaicīgi saņemt paziņojumus, ka turpmāk būs jāmaksā vairāk. Tas pavisam noteikti neizklausās pēc sīvas konkurences.

 • Dienas Bizness, 09.05.2017.
  Jānis Priede: Izdzīvo stiprākais
  09.05.2017

  Nesenais Prisma mazumtirdzniecības veikalu tīkla paziņojums par aiziešanu no Latvijas tirgus lika paraudzīties uz šo jomu tuvāk, jo šādi gadījumi nereti ir priekšvēstneši kādām likstām ekonomikā. Tāpēc ir vērts analizēt gan šādas rīcības iemeslus, gan iespējamās sekas.

 • Dienas Bizness 08.05.2017.
  Roberts Škapars: Mediķu algas - arī uzņēmēju interesēs
  08.05.2017

  Uzņēmēju organizācijas nodokļu reformas diskusijās ir veiksmīgi aizstāvējušas savas intereses, bet uzņēmējiem būtu jāsniedz ieguldījums arī citu sociāli nozīmīgu pārmaiņu - veselības reformas - īstenošanā, jo politiķi nav spējuši atrisināt veselības aprūpes finansēšanas jautājumus.

 • Dienas Bizness, 03.05.2017.
  Gundars Bērziņš: Nav problēmu uzbūvēt, bet – kā izmantosim?
  03.05.2017

  Diemžēl iztrūkst skaidras stratēģijas un konkrētu soļu, kā Rail Baltic projektu izmantot Latvijas konkurētspējas celšanai salīdzinājumā ar citām projektā iesaistītajām valstīm. Tas ir valdības uzdevums, kas veicams sadarbībā ar loģistikas nozares pārstāvjiem. Domājot par iespējamiem riskiem, viens no acīmredzamākajiem ir neskaidrības par projekta finansējumu nākamajam periodam. Vairāk nekā skaidrs, ka Baltijas valstis no saviem budžetiem pašas nevarēs nodrošināt 6 miljardu eiro lielas investīcijas. Šobrīd plānots, ka ES nodrošina projekta finansēšanu 85% apmērā.

 • Dienas Bizness, 02.05.2017.
  Ramona Rupeika-Apoga: Rīga - nākamā Londona?
  02.05.2017

  Eiropa ir mājvieta vairākiem starptautiskiem finanšu centriem, lielākais no tiem - Londona, kā an Cīrihe, Luksemburga, Frankfurte, Ženēva, Minhene, Panze un Dublina. Saskaņā ar PricewaterhouseCoopers pētījumu Dublina kā finanšu centrs ieņem otro vietu Eiropā pēc Londonas, jau pašlaik apsteidzot Luksemburgu, Parīzi un Vīni. Visai iespējams, ka pēc Brexit Dublina ieņems Londonas vietu, jo esošā politiskā situācija Eiropā ir ļoti izdevīga Īrijai. Jau pašlaik vairākas lielās bankas, piemēram, HSBC, jau pārorientējas un plāno samazināt operāciju apjomu Londonā, attiecīgi palielinot to citās Eiropas valstīs, tajā skaitā Dublinā.

 • LU BVEF prof. Mihails Hazans
  Atgriezties vai neatgriezties
  28.04.2017

  Latvijas demogrāfiskie rādītāji nav iepriecinoši – sabiedrība arvien noveco. Viens no veidiem, kā uzlabot situāciju, ir panākt valsti pametušo tautiešu atgriešanos. Taču, kā liecina jaunākie pētījumi, desmit gadu laikā Latvijā atgriezušies mazāk nekā 40% aizbraukušo. Turklāt liela daļa cilvēku, kas spēruši šo soli, pēcāk to nožēlo .

 • LU BVEF pasniedzēja Olga Stariņeca
  Olga Stariņeca: Izaicinājums – jaunu un profesionālu cilvēku piesaiste
  28.04.2017

  Cilvēkresursu atlase ir viens no Latvijas lielākajiem izaicinājumiem arī valsts pārvaldē. Tas sevī ietver gan nepieciešamo speciālistu trūkumu, gan arī cilvēkresursu augsto rotāciju, kas saistīta ar valsts pārvaldes kā darba devēja zemo reputāciju. Tiesa gan, pēdējos gados cilvēkresursu atlase valsts pārvaldē ir aktīvi attīstījusies, tomēr joprojām ir lielas iespējas uzlabot šo procesu. Vienlaikus ir jāatzīmē, ka valsts iestādēm pašlaik nav pietiekami daudz resursu un stratēģiskās pieejas cilvēkresursu atlasei, kas rada papildu izaicinājumus un arī izmaksas.

 • LU BVEF prof. Ērika Šumīlo
  Ērika Šumilo: Nevienlīdzīgas ienākumu sadales divas sejas
  27.04.2017

  Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, raksturojot Latvijas ekonomikas attīstības perspektīvas, norādīja, ka Latvijā saglabājas augsta ienākumu nevienlīdzība, uzskatot to par nevēlamu parādību, kas bremzē valsts ekonomisko attīstību. Arī citi starptautiskie un Latvijas eksperti iesaka īstenot politiku, kas mazinātu ienākumu sadales nevienlīdzību. Tiek ieteikts, īstenot taisnīgāku nodokļu politiku un precīzāk novirzīt sociālos izdevumus mazāk nodrošinātajiem cilvēkiem, kā arī turpināt reformas profesionālajā izglītībā, lai veicinātu nodarbinātību.

 • LU BVEF prof. Roberts Škapars
  Roberts Škapars: Vai iekļausimies jaunajā Zīda ceļā?
  26.04.2017

  Nav noslēpums, ka transporta nozare ir viena no nozīmīgākajām Latvijas ekonomikai. Pārsvarā biznesu nozarē nodrošina tranzīta kravas, kuru apkalpošanā liela nozīme ir ostām. Tajās ir ievērojams darbaspēka potenciāls un konkurētspējīga atalgojuma iespējas.

 • LU BVEF lektore Larisa Bule
  Līga Leitāne un Larisa Bule: NĪN problēmas draud ar centralizāciju
  24.04.2017

  Pašvaldības vaino valsti, bet valsts – pašvaldības, tikmēr uz iedzīvotāju pleciem tiek uzkrauts nepanesams nodokļu slogs. Skaidrs ir viens – nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšana un kadastrālā vērtība neatbilst mūsdienu situācijai. Laikā, kad vidējais atalgojums dažādos Latvijas reģionos atšķiras aptuveni 1,7 reizes, NĪN valsts ietvaros atšķiras pat 2500 reizes.

 • Aizvadīta Latvijas 41.skolēnu zinātniskās konference
  24.04.2017

  Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (LU BVEF) 2017.gada 22.aprīlī notika Latvijas 41.skolēnu zinātniskās konferences ekonomikas sekcijas sēde. Konferencē piedalījās reģionālo konferenču uzvarētāji no visas Latvijas. 23 skolēni prezentēja zinātniski pētnieciskos darbus par ļoti interesantām tēmām, kuras aptver dažādas ekonomikas apakšnozares: gan makroekonomiku, gan mikroekonomiku, gan tirgzinību, reģionālo ekonomiku, finanses un kredītu.

 • Doktora zinātniskā grādu vadībzinātnē veiksmīgi aizstāvējušas Ināra Dundure un Olga Stariņeca
  21.04.2017

  2017. gada 21. aprīlī Latvijas Universitātes Vadībzinātnes un Demogrāfijas promocijas padomes atklātā sēdē promocijas darbus doktora zinātniskā grāda iegūšanai vadībzinātnē (Dr.sc.admin.) sabiedrības vadības apakšnozarē veiksmīgi aizstāvēja Ināra Dundure un Olga Stariņeca.

 • LU BVEF prof. Ērika Šumīlo
  Ērika Šumilo: Latvija korupcijas dēļ zaudē 20% IKP
  21.04.2017

  Starptautiskie pētījumi ir pierādījuši, ka mūsdienās par vissvarīgāko faktoru katras sabiedrības attīstībā ir kļuvis sociālais kapitāls. Latvijā sociālā kapitāla līmenis ievērojami atpaliek no daudzām attīstītām valstīm. Tas izpaužas kā zema cilvēku savstarpējā uzticēšanās, tajā skaitā politiskajām partijām, valdībai un valsts institūcijām un arī biznesā. Rezultātā ir vērojama zema pilsoņu līdzdarbība sabiedriskajos procesos un nevalstiskajās organizācijās, slikta informācijas pieejamība un vāja tās aprite. Zems sociālā kapitāla līmenis ir laba augsne korupcijai valsts pārvaldē, līdzekļu izšķērdēšanai un ļaunprātīgai varas izmantošanai. Korupcija veicina resursu neefektīvu izmantošanu, izraisa apātiju un cinismu iedzīvotājos, samazina produktivitāti un veicina noziedzības pieaugumu.

 • LU BVEF prof. Roberts Škapars
  Roberts Škapars: Katrs ceļos ieguldītais eiro kā multiplikators
  20.04.2017

  Latvijas autoceļu kvalitāte un uzturēšanas finansēšana ietver virkni akūtu problēmu un risināmo jautājumu: finanšu resursu izdalīšana, savlaicīgu iepirkumu organizēšana un darbu uzsākšana, ceļu būvniecība un uzraudzība, izmaksu samazināšana ceļu lietotājiem u.c.

 • Aicinām apmeklē vieslekcijas par migrāciju politiku Eiropā
  19.04.2017

  Latvijas Universitātes (LU) doktorantūras skola "Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās" sadarbībā ar LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes maģistra studiju programmu "Eiropas studijas" rīko divas vieslekcijas 20. un 21.aprīlī plkst. 18.15, 409.telpā, Aspazijas bulvārī 5.

 • Dienas Bizness, 19.04.2017.
  Līga Leitāne un Larisa Bule: Jāizbeidz bezatbildīga sistēmas sabotāža
  19.04.2017

  Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas valsts pensiju sistēmas funkcionēšanas nodrošināšana ir viens no valsts svarīgākajiem uzdevumiem. Vienlaikus tā tiek pakļauta nepārtrauktai sabiedrības kritikai: pensiju saņēmēji nav apmierināti ar pensijas apmēru, savukārt nodokļu maksātāji nav pārliecināti par sistēmas ilgtspēju, bet jaunieši vispār šaubās par to, ka reiz saņems pensiju. Tajā pašā laikā Labklājības ministrija, Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra, starptautiskās organizācijas, piemēram, Pasaules Banka, apgalvo, ka Latvijas pensiju sistēma ir viena no labākajām pasaulē.

 • Prof. Ramona Rupeika-Apoga, Foto: Toms Grīnbergs
  Ramona Rupeika-Apoga: "Pārdabiska tauta", "izdzīvotāju zeme", "Magnetic Latvia"...?
  18.04.2017

  Vai tiešām esam «pārdabiska tauta», kā mūs nosaucis Mareks Marians Belka, bijušais Polijas premjerministrs un finanšu ministrs, kā arī bijušais Eiropas departamenta direktors Starptautiskajā Valūtas fondā (SVF)? Vai tomēr esam «izdzīvotāju zeme» vai «zeme, kas dzied», vai arī nesen kaismīgas diskusijas raisījušais Latvijas pozicionējums – «magnētiskā Latvija»? Tuvojoties valsts simtgadei, identitātes jautājums kļūst vēl aktuālāks un teju eksistenciāls.

 • Svetlana Saksonova: Nodokļu izmaiņas – vispirms stratēģija un tad taktika
  18.04.2017

  Sabiedrība – eksperti un nodokļu maksātāji – plaši apspriež Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās izmaiņas nodokļu politikā, ņemot vērā Latvijas Bankas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Pasaules Bankas un Latvijas zinātnieku priekšlikumus.

 • Priecīgas Lieldienas!
  13.04.2017

  LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš sveic svētkos.

 • Asoc.prof. Gundars Bērziņš
Foto: Toms Grīnbergs
  Gundars Bērziņš: Starts ir nokavēts. Neskriet nevar!
  13.04.2017

  Esot notikumu epicentrā, iespējams paši neapzināmies dotā brīža unikalitāti. Latvija atrodas reālas nodokļu reformas priekšvakarā, jo iepriekšējos gados veiktie nodokļu grozījumi nav nosaucami par reālu reformu. Līdz šim esam vien nodarbojušies ar sistēmas pielāgošanu konkrētā brīža vajadzībām.

 • Maģistra studiju programmas “Sabiedrības vadība” studenti: “Mēs esam Latvija”
  10.04.2017

  2017.gadā Latvijas Universitāte (LU) uzsāka ciešāku sadarbību ar Ramaiaha vadības institūtu (MS Ramaiah Institute of Management), Bangalorā, Indijā. Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) jau notikusi pirmā videokonference-teletilts ar Indiju, kurā notika prezentācija par Baltijas valstu, tostarp Latvijas priekšrocībām investīciju piesaistei. Videokonferencei tapt palīdzēja arī maģistra studiju programmas “Starptautiskās attiecības (ekonomika)” studenti, bet profesionālās maģistra studiju programmas “Starptautiskais bizness” studenti izveidoja izvērstu videoklipu par investīciju vidi Latvijā.

 • Prof. Hilmars Hilmarsons, Ekonomikas un starptautiskās vadībzinātnes profesors Akureiri Universitātē Islandē, Latvijas Universitātes viesprofesors, Pasaules Bankas pārstāvniecības Rīgā darbinieks 1999.–2003. g.
  Prof. Hilmars Hilmarsons: Baltijas valstīm vēl ir iespēja mainīties
  07.04.2017

  Tieši pirms Baltijas valstu iestāšanās Eiropas Savienībā (ES), es dzīvoju Rīgā. Visapkārt jutu optimismu un cerību, ka pavisam drīz Baltijas valstis sasniegs ES 15 valstu ekonomiskās attīstības līmeni. No 2005. līdz 2007. gadam Baltijas valstu IKP pieauguma temps bija aptuveni desmit procentu gadā, turklāt katrā no trijām valstīm vismaz vienu gadu izaugsmes rādītājs pārsniedza šo atzīmi. Protams, ka pie šādiem tempiem, ekonomikas apmērs desmit gadu laikā divkāršojās. Arī bezdarba līmenis ievērojami kritās.

 • Prof. Mihails Hazans
  Prof. Mihails Hazans: Atgriešanās
  06.04.2017

  Četri no desmit Latvijas iedzīvotājiem, kas pēc dzīves ārzemēs atgriežas mājās, vērtē savu lēmumu kā nepareizu. Kas viņiem traucē iedzīvoties?

 • Ekonomikas doktora (Dr. oec.) zinātniskais grāds Ekonomikas nozarē, apakšnozarē Statistika piešķirts Svetlanai Jesiļevskai
  05.04.2017

  Latvijas Universitātes Ekonomikas promocijas padome 2017.gada 14.martā atklātā sēdē piešķīra ekonomikas doktora (Dr.oec.) zinātnisko grādu Svetlanai Jesiļevskai Ekonomikas nozarē (apakšnozare – statistika). Promocijas darba temats: ‘Inovāciju statistisko datu kvalitātes dimensiju novērtējums’.

 • Promocijas darbu par tēmu „ Nosacīto noteikto iemaksu (NDC) vecuma pensiju shēmas pilnveidošana vecuma pensiju ilgtspējas nodrošināšanai” aizstāvēs Ināra Dundure
  04.04.2017

  2017. gada 21. aprīlī plkst. 12.00 LU Vadībzinātnes un Demogrāfijas promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Aspazijas bulv.5, 322. auditorijā promocijas darbu doktora zinātniskā grāda iegūšanai vadībzinātnē (Dr.sc.admin.) sabiedrības vadības apakšnozarē aizstāvēs Ināra Dundure. Promocijas darba temats – „ Nosacīto noteikto iemaksu (NDC) vecuma pensiju shēmas pilnveidošana vecuma pensiju ilgtspējas nodrošināšanai”

 • Promocijas darbu par tēmu „Holistiskā pieeja cilvēkresursu atlasei valsts pārvaldes organizācijās Latvijā” aizstāvēs Olga Stariņeca
  04.04.2017

  2017. gada 21. aprīlī plkst. 10.00 LU Vadībzinātnes un Demogrāfijas promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Aspazijas bulv.5, 322. auditorijā promocijas darbu doktora zinātniskā grāda iegūšanai vadībzinātnē (Dr.sc.admin.) sabiedrības vadības apakšnozarē aizstāvēs Olga Stariņeca. Promocijas darba temats – „Holistiskā pieeja cilvēkresursu atlasei valsts pārvaldes organizācijās Latvijā”.

 • Inese Allika, Latvijas Bankas galvenā ekonomiste
  Ekonomistes Ineses Allikas vieslekcija "ES rīki ekonomikas politikas un krīzes pārvaldībai"
  04.04.2017

  LU doktorantūras skola "Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās" sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) maģistra studiju programmu "Eiropas studijas" aicina apmeklēt Latvijas Bankas galvenā ekonomistes Ineses Allikas otro vieslekciju ciklā "ES rīki ekonomikas politikas un krīzes pārvaldību" (EU Toolbox for Economic Policy and Crisis Management). Vieslekcija notiks 6.aprīlī plkst. 18.15, 409.auditorijā, Aspazijas bulvārī 5.

 • Foto: Toms Grīnbergs
  LU Atvērto durvju dienā skolēnus interesē modernā studiju vide un karjeras iespējas
  04.04.2017

  1. aprīlī noslēdzās Latvijas Universitātes rīkotā Atvērto durvju diena. Tās ietvaros topošie studētgribētāji iepazinās ar Latvijas Universitātes 13 fakultāšu pārstāvjiem, pasniedzējiem, studentiem un absolventiem, kā arī uzzināja par daudzveidīgājām studiju iespējām, karjeras izaugsmi, jaunākajām tendencēm dažādās zinātņu nozarēs, stipendijām, sporta aktīvitātēm kultūras dzīvi, kā arī saņēma atbildes uz citiem aktuāliem jautājumiem.

 • Latvijas Universitātes kafejnīcā tiek organizēts Zinātnes kafejnīcas pasākums "Latvijas ģeologi Grenlandē"
  03.04.2017

  Otrdien, 4.aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcā tiek organizēts Zinātnes kafejnīcas pasākums „Latvijas ģeologi Grenlandē”.

 • Foto: Toms Grīnbergs
  Notiks maksātnespējas tematikai veltīta konference
  29.03.2017

  Trešdien, 2017.gada 29.martā Latvijas Universitātē (LU) notiks konference "Maksātnespējas risinājumi biznesa vadības ekspertu un juristu skatījumā". Pasākumu rīko LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Latvijas Zvērinātu advokātu padome un Latvijas Zvērinātu advokātu Maksātnespējas tiesību advokātu sekcija. Konference notiek ar LU Juridiskās fakultātes atbalstu.

 • Aizvadīta skolēnu zinātniskās konferences ekonomikas sekcija
  29.03.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) 23.martā notika Rīgas reģiona un Rīgas izglītojamo zinātniski pētniecisko darbu konferences ekonomikas sekcija. Konferences ekonomikas sekciju atklāja un panākumus vēlēja BVEF zinātņu prodekāne prof. Signe Bāliņa. No konferencē aizstāvētajiem 19 darbiem 12 labākie darbi tika izvirzīti Valsts zinātniskajai konferencei.

 • Publisko lielāko pētījumu par atgriešanos Latvijā
  28.03.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centrs publicējis pētījumu “Atgriešanās Latvijā” par remigrantu pieredzi, lai apzinātu, kas un kādēļ atgriežas, kā iekļaujas Latvijas darba tirgū un sabiedrībā, un kāda palīdzība viņiem būtu nepieciešama. Pētījumā, kas tapis ar Ārlietu ministrijas atbalstu, piedalījušies vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. Rezultāti apliecina, ka lielākajai daļai no tiem, kuri ir atgriezušies Latvijā, ir izdevies veiksmīgi iekļauties Latvijas darba tirgū.