Veiksmīga uzņēmējdarbība 2.kursā? Jā, tas ir iespējams!
17.02.2012

Vitālijs Silins 2010.gadā ieguva 1.vietu Junior Achievement Latvia un LU Ekonomikas un vadības fakultātes organizētajā biznesa plānu konkursā, ir guvis ievērojamus panākumus biznesa simulācijas spēles TITAN konkursā un 2010/2011. gadā apmācīja jau skolēnus spēlēt šo spēli un bija viens TITAN nacionālā fināla vadītājiem. Šobrīd Vitālijs ir Ekonomikas un vadības fakultātes E-bizness un loģistikas vadības sistēmas 2.kursa students un pats vada uzņēmumu „Adapt SIA”.

Kāpēc tu izvēlējies studēt programmā „E-biznesa un loģistikas vadības sistēmas?”

Bizness mani aizrāva jau kopš vidusskolas, tāpēc vēlējos studēt programmā saistītu ar uzņēmējdarbību. Otra mana aizraušanās bija Informācijas Tehnoloģijas. 12. klasē biznesa plānu konkursā sanāca uzvarēt un dabūt gadu bezmaksas apmācības LU Ekonomikas un vadības fakultātē (LU EVF). Paskatījos programmas un atradu sev interesējošo: Biznesa un Loģistikas vadības sistēmas. Tajā bija apvienota gan programmēšana, gan ekonomika un uzņēmējdarbība.

Lūdzu, pastāsti savus pirmos iespaidus par studiju procesu, pasniedzējiem un vidi, kurā tu biji nokļuvis.

Paši pirmie iespaidi bija, ka mani viss fascinēja. Patika studiju biedri, pasniedzēji, studiju process. Viss likās viegli saprotams. Mazliet vēlāk sapratu, ka tomēr ir daudz jāiegulda darbs, lai sekmīgi nokārtotu pārbaudes darbus. Nepatika dažreiz, ka mācības bija tikai, lai
nokārtotu pārbaudes darbus. Dažreiz iegūtās zināšanas uzreiz nebija pielietojamas reālajā dzīvē.

Kādi bija tavi pirmie soļi uzņēmējdarbībā un kādas atziņas esi guvis?

Paši pirmie soļi uzņēmējdarbībā vēl sākās vidusskolā, kad iesaistījos Junior Achievement – Latvia ( www.jal.lv ) organizētajos konkursos. Dibināju savas pirmās skolēnu mācību firmas. Tas man likās interesanti un tas bija viens no noderīgākajiem veidiem, kā palīdzēt apkārtējiem: veikt sociāli nozīmīgu uzņēmējdarbību. Kad uzsāku
studijas LU EVF, mani uzaicināja piedalīties Junior Achievement un LU EVF organizētajā biznesa plānu konkursā jau kā žūrijas locekli. Tur satikos ar uzņēmēju Tigranu Bagojanu, kam bija viena aizraujoša ideja: izveidot sludinājumu servisu Armēnijā. Pēc vairāku mēnešu cītīga darba, darbinieku meklēšanas un uzņēmuma reģistrācijas, tapa www.hait.am . Ka arī paralēli esam attīstījuši otru virzienu, web risinājumu izstrāde: www.adapt.lv . Galvenā atziņa ko sapratu pa šo laiku, ka jābūt godīgam pret savu valsti, darbiniekiem un sevi - tad vieglāk gulēsi un darbi ritēs labāk. Ļoti svarīga ir arī rūpīga plānošana, gan mikro, gan makro līmenī.

Vai tu vienmēr esi gribējis būt uzņēmējs?

Bērnībā gribēju kļūt par policistu. :) Vēlāk par politiķi. Tagad uzņēmējs. Vēlos savu nākotni saistīt ar uzņēmējdarbību.

Cik lielā nozīme tavu mērķu sasniegšanā ir studijās gūtajai pieredzei?

Studijās gūtajai pieredzei ir liela nozīmē – es sapratu, lai samaksātu par mācībām, man ir daudz jāstrādā. Joks. Patiesībā galvenais, ko man studijas dod, ir saprašana, ka katra iespēja, ko sniedz dzīve, ir jāizmanto. Ja pats nemeklēsi savu vietu šai pasaulē, neviens cits par tevi to nedarīs.

Kādi ir tavi nākotnes plāni?

Tuvākās nākotnes plāni ir attīstīt uzņēmumu un izveidot starptautisko
sadarbību.

Ko tu novēlētu vidusskolēniem, kas vēl nav izlēmuši kur studēt?

Topošajiem studentiem un tiem, kas vēl nav izlēmuši vēlos ieteikt attīstīt tās iemaņas, kas viņiem jau padodas līdz izcilam līmenim. Un vadoties pēc tā, izvēlēties savu apmācības vietu, veidu. Ne vienmēr universitāte ir labākais mācību veids, bet ļoti bieži universitāte palīdzēs saprast jūsu talantus.